Za současné nekvalitní a drahé potraviny můžeme poděkovat Bruselu

Přichází rekordní zdražování, za které můžeme poděkovat EU! Podle údajů ČSÚ meziroční růst spotřebitelských cen v listopadu zrychlil na 3,1 % z říjnových 2,7 %. Je to nejvyšší meziroční zdražení zboží a služeb od října 2012!

Tomio Okamura

Podepsaly se na tom hlavně ceny potravin a nealkoholických nápojů a vyšší nájemné, dražší elektřina a další náklady spojené s bydlením.

Za zdražování můžeme poděkovat Evropské unii – zničila české zemědělství a kvůli boji proti CO2 zdražuje elektřinu i stavební práce! A vláda hnuti ANO, ČSSD a KSČM Bruselu servilně poklonkuje. Hnutí SPD odmítá diktát Bruselu. Svou zemi musíme získat zpět.

Za současné nekvalitní a drahé potraviny, které zde konzumujeme, můžeme poděkovat Bruselu! Čeští zemědělci totiž nebyli schopni konkurovat zemědělcům z EU, když ti dostávali mnohem větší dotace. Není tedy už nejvyšší čas vypsat referendum o vystoupení z EU a být sami sobě pány? Podpořte hnutí SPD a naše země bude opět naše.

Uveďme si jen některá alarmující data. V roce 1990 bylo v ČR pět milionů prasat a nyní jich je necelých 1,6 milionu! U skotu je pokles ze 3,5 milionu na 1,4 milionu. Čili nám sem pak dováží nemocné hovězí a kuřecí z EU…

Potravinová soběstačnost je minulostí, vzato v celkovém finančním vyjádření jsme soběstační asi z 65 %, jestli vůbec. Brambor a ovoce dovážíme ročně kolem 25 %, zeleniny 65%…

Neustále rostou i výdaje Ministerstva průmyslu a obchodu určené na podporu tzv. obnovitelných zdrojů energie, tedy i solárních parků hyzdících naší krajinu. Pro příští rok je to již 27 miliard korun, což odpovídá dvěma třetinám navrhovaného rozpočtového deficitu. Celková roční výše podpory obnovitelných zdrojů energie pro rok 2020 by měla dokonce dosáhnout téměř 48 miliard korun. To znamená, že dalších téměř 21 miliard korun zaplatí všichni koneční spotřebitelé ve stále se zvyšujících cenách energií!

Rodinné domy můžou být dle odhadu odborníků od ledna dražší o 13 až 30 procent kvůli přísnějším normám Evropské unie ohledně domů s nulovou spotřebou energie. Opět kvůli nesmyslnému boji proti CO2

Za zdražování můžeme poděkovat Evropské unii – zničila české zemědělství a kvůli boji proti CO2 zdražuje elektřinu i stavební práce! Hnutí SPD odmítá diktát Bruselu. Svou zemi musíme získat zpět.

Reklama: