Alexander Boris de Pfeffel Johnson poukázal na nepřípustnost druhého referenda ve Skotsku

LONDÝN | Postoj britské vlády k druhému referendu o nezávislosti Skotska se nezměnil. Vláda se totiž domnívá, že obyvatelé dané oblasti se v roce 2014 jasně vyjádřili pro budoucnost v rámci Spojeného království, uvedl premiér Alexander Boris de Pfeffel Johnson.

Druhé referendum nebude. Mrzuté že? (zleva Mrs. Sturgeon a Mr. Johnson) | repro: heraldscotland.com

Minulý týden ve Velké Británii proběhly parlamentní volby, které vyhráli konzervativci v čele se současným premiérem a získali tak v parlamentu nadpoloviční většinu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Opoziční Skotská národní strana (SNP) také dosáhla dobrých výsledků, a zvýšila si tak počet křesel,“ píše Sputnik. Když předsedkyně strany SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeon komentovala výsledky voleb, potvrdila, že její strana nastolí otázku druhého referenda a vláda nebude mít možnost ji ignorovat. V pátek večer si Mr. Johnson a Mrs. Sturgeon telefonovali.

„Předseda vlády dal jasně najevo, že je stále proti druhému referendu o nezávislosti a podporuje většinu Skotů, kteří vystoupili proti nejistotě a oddělení. Dodal, že výsledky referenda v roce 2014 byly rozhodující a měly by být respektovány,“ řekl novinářům oficiální mluvčí úřadu předsedy vlády.

Reklama: