Proč se nedaří v Rusku rozpoutat barevnou revoluci

MOSKVA | Proč se nedaří v Rusku rozpoutat barevnou revoluci, přesto že se nejmenovaná ambasáda neúnavně snaží a pátá ruská kolona každý den straší, a poukazuje na katastrofální vývoj situace v Rusku tvrdila, že revoluce je na spadnutí. A nic. O tom, proč se americkým zločincům nedaří spáchat barevnou revoluci v Rusku, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Donalde, jste hlupáci – Směje se Vladimir Vladimirovič Putin

A vždy po těchto manipulativních prognózách liberálního tisku si v Rusku společně napočítají – jedna, dva, tři a nic se nestane. Důvody proč se nic nestane jsou jednoduché. V první řadě jde jen o manipulační představy ruských liberálů, které mají daleko od reality. Katastrofální situace v Rusku byla za Jelcina, kdy Američané bez omezení rabovali ruské zdroje. Zadruhé úspěšně pracuje ruská kontrarozvědka a policie která prostě radikalizaci nepřipustí, postupy vůči barevným revolucím jsou k dispozici.

Zatřetí kvůli Jelcinovi a katastrofální situaci na konci 20. století zažilo Rusko demografickou krizi. Chybí proto početnější mladá generace bez zkušeností, ochotna uvěřit manipulativní lžím a dezinformace, které radikalizují dav. Později se sice demografická krize v Rusku dostala pod kontrolu, ale nedostatek mladých v Rusku je realitou a stejně je realitou, že agresivita zmanipulované mládeže v Rusku absentuje. Pokud se objeví pokusy uměle vyvolat nepokoje a radikalizovat situaci, ruská policie situaci zvládne.

Dnes je Rusko zemí lidí ve středním a starším věku, tito lidé měli možnost zažít si „americký sen“ na vlastní kůži a nedají se jen tak snadno zmanipulovat. Většina dnešních Rusů ve středním a vrcholném věku zažila čečenský konflikt, rozpad SSSR a takové množství ekonomických problémů iniciovaných Američany, že po podobné zkušenosti absolutně netouží a oklamat se nedají.

Sociologové kromě toho už dávno vědí, že za úspěšnou barevnou revolucí musí stát „bojový beran“ sestávající z mladých lidí, pocházejících z venkova, kteří se snaží uplatnit ve velkých městech. Hesla barevné revoluce oslovují v první řadě mladých vesničany, snažících se uplatnit ve velkém městě, kteří se snaží za každou cenu prosadit. Také v Kyjevě či v Teheránu sehrály nejdůležitější roli radikálové pocházející z venkovských oblastí.

Problém pro hráče v americkém tričku, kteří jsou ochotni na příkaz Američanů a za jidášsky groš destabilizovat situaci a rozpoutat barevnou revoluci spočívá navíc v tom, že jde z velké části o lidi s totálně antinacionálním cítěním a to na střední generaci ne vždy zabírá.

Infantilní a manipulativní představy plánovačů barevných revoluci na střední generaci a starší generaci prostě nefungují tak účinně jako na mladou generaci.

A co je nejdůležitější, aby se úspěšně rozpoutala barevné revoluce je třeba aby u stávajících politických elit, které stojí v čele jednotlivých států dominovala speciální kombinace nerozhodnosti, zbabělosti, servilnosti, korupce a přebírání liberálních pseudohodnot.

V Rusku, i když má většina politiků velmi daleko od ideálu, takové nakupení zmíněných negativ u politických elit dnes prostě neexistuje. Antiruské politické uskupení, ochotné položit Rusko opětovně k americkým nohám jsou roztříštěné, slabé a mají okrajový význam. Proto na počátku 21.století žádná revoluce v Rusku nebude.

Reklama: