Vojenské lesy a statky dodaly borovičky z Ralska do dětských domovů i seniorům

MIMOŇ | Vánoční stromky z bývalého vojenského prostoru udělají i letos radost nejen dětem na Liberecku, ale nově také seniorům. Státní podnik dodal borovičky, které jsou typickou dřevinou Ralska, letos nejen do osmi dětských domovů v kraji či do místních škol, ale také do domovů pro seniory, informuje státní podnik Vojenské lesy a statky.

Vojenské lesy a statky dodaly borovičky z Ralska do dětských domovů i seniorům | repro: vls.cz

Lesníci z divize Vojenských lesů a statků v Mimoni již tradičně rozvezly do sedmi dětských domovů v Libereckém kraji zdarma borovičky. Borovičky, které pocházejí z výchovných zásahů, jsou typickou dřevinou Ralska. Stromky byly vybrány již koncem listopadu, tak aby je příjemci měli na první advent. Následně je lesníci z Mimoně pokáceli a zdarma dovezli do dětských domovů v kraji.

„Radost udělají dětem v domovech v Dubé-Deštné, České Lípě, Dětském centru Sluníčko v Liberci, v Semilech a Frýdlantu, ale také v Krompachu v Lužických horách a Jablonném v Podještědí. Do každého z nich dodáváme jeden velký stromeček do společných prostor a pak několik menších boroviček pro každou tzv. rodinku,“ vysvětlil ředitel divize VLS Mimoň Roman Vohradský.

Výjimkou pak jsou děti z dětského domova v Hamru na jezeře, které si před adventem pro stromky dojely do lesa v bývalém vojenském prostoru samy. Pětici boroviček vybraly a uřízly je společně s lesníky VLS z tamní lesní správy.

Vedle toho státní podnik bezplatně dodá stromky také do několika základních škol a poprvé také do domova seniorů Pampeliška ve Stráži pod Ralskem a domova důchodců v Mimoni.

Reklama: