Abbott: Austrálie přitvrdí vůči terorismu

CANBERRA | Australská vláda změnami v zákonech přitvrdí postoj vůči terorismu. Legislativní opatření, ke kterým přistoupila tamní vláda po přehodnocení aktuální teroristické hrozby, budou velmi tvrdé, oznámil dnes australský premiér Tony Abbott. Nová opatření budou podle agentury DPA zakazovat obyvatelům účast v militantních skupinách a omezí také tzv. kazatelů nenávisti. Na základě tohoto bezpečnostního hodnocení vyplynulo, že Austrálie vstoupila do nové, dlouhodobé éry zvýšené teroristické hrozby, s mnohem významnějším domácím prvkem, uvádí se v prohlášení Abbottová tiskového úřadu.

Tony Abbott - Australský primitivní premiér

Tony Abbott – Australský primitivní premiér

Dodatky v zákonech umožní příslušným úřadem například anulovat občanství, jakož i odebrat nárok na dvojí občanství. „Nemůžeme dovolit zlým lidem, aby naši dobrou vůli zneužili proti nám,“ dodal Abbott. Opatření budou také zahrnovat vyšší vládní výdaje na rozvoj nové protiteroristické strategie, jmenování národního protiteroristického koordinátora a změny v protiteroristickém výstražném systému.

Tedy se jedná o výrobu policejního státu, kdy teroristé mohou být jen agenty vlád, aby prováděli hrůzné činy a tím obyvatelstvo souhlasilo se zaváděním totality.