KLDR hrozí vojenskou odvetou, pokud bude narušeno její výsostné území při vojenském cvičení ze strany jižního souseda a SS

PCHJONGJANG | Severní Korea pohrozila vojenskou odvetou po zveřejnění plánů jižního souseda a Spojených států (SS) uspořádat tři vojenské cvičení 2. března, kdy se má jednat o cvičení na souši, ve vzduchu i na vodě a vše u samotných hranic, které oddělují obě korejské republiky, které jsou do dnes stále formálně ve válečném stavu. Informuje s odvoláním na severokorejský tisk agentura RIA Novosti.

Kim Čong-un

Kim Čong-un

Podle severokorejského deníku, se nejedná o obranné cvičení, ale budou to akce projevu agresivity. „Společná vojenská cvičení nejsou zaměřena na obranu. Jsou to agresivní vojenské provokace,“ píše komunistický tisk komunistického státu v jehož čele stojí poslední diktátor po vzoru Stalina vůbec na světě.

Obě korejské republiky jsou ve válce, kdy příměří bylo podepsáno v roce 1953 po třech letech krvavých bojů, kdy sever byl podporován Čínou a potažmo Sovětským svazem a jih podporovaly Spojené sáty (SS), které Korejskou republiku (jih) do dnes vojensky okupují – na základnách na jihu je do 30 tis. amerických vojáků a nespočet techniky.