Vojenské lesy a statky spouští předvánoční prodej ryb z čisté přírody

PRAHA | Vojenské lesy a statky v tomto týdnu spustí rozšířený předvánoční prodej kaprů a dalších ryb na štědrovečerní stůl z rybníků v unikátních přírodních oblastech, které spravují.

Ilustrační snímek

Rybářství VLS v Mirošově na Rokycansku bude nabízet ryby z Dolejšího Pardťského rybníka v srdci CHKO Brdy, podnikové rybářství ve Chvalšinách na Českokrumlovsku pak nabídne ryby z unikátní přírodní oblasti vojenského újezdu Boletice, které je součástí evropsky významné lokality Natura 2000.

V Mirošově spustí předvánoční prodej ryb už ve čtvrtek 19. prosince a maloobchodní prodej ryb ze slavného rybníku v srdci Brdské vrchoviny zde poběží denně až do pondělí 23. prosince vždy od 8.00 hodin, ve všední dny do 16.00, o víkendu pak do 14.00 hodin. V nabídce bude kapr 85 Kč/kg, štika 230 Kč/kg, lín 130 Kč/kg, amur 95 Kč/kg, siven 150 Kč/kg (kuchání siven, 55 Kč/kg), kuchání ostatní druhy ryb 55 Kč/kus, taška 5 Kč/kus.

Ve Chvalšinách na Českokrumlovsku vedle celoročního denního provozu od 7.00 do 15.00 hodin otevřou také v sobotu 21. prosince od 8.00 do 15.00. V neděli a pondělí před Štědrým dnem pak bude otevírací doba prodloužena do 17.00 hodin.

Vánoční kapr zde bude v nabídce za 85 Kč/kg, (kuchaný 130 Kč/kg), amur za 90 Kč/kg (kuchaný 135 Kč/kg), pstruh za 135 Kč/kg (kuchaný 175 Kč/kg). Na telefonickou objednávku zde budou k dostání také dravé ryby.

„Zákazníka bychom chtěli více zaujmout k odběru amura bílého, jehož produkce se v letošním roce obzvláště vydařila. Stále více vstupuje do povědomí spotřebitele a u konzumentů si pro své chutné, bílé, křehké maso získává větší oblibu. Stále držíme také poměrně ucházející množství dravých ryb (candát, štika, sumec) a vedlejších druhů ryb (např. lína), ovšem poptávka se s blížícím vánočním časem stupňuje a hlavně dravé ryby mizí nebo jsou zamlouvány k odběru těsné před štědrým dnem,“ dodává šéf rybářů z Chvalšin František Salon.

Reklama: