Kajínek není vrah! Kajínek nestřílel! Nebojím se ho, tvrdí vdova po zabitém. Bojí se spíše fízlů

K vydání se připravuje titul, který by mohl vnést nový pohled na kauzu nejznámějšího českého vězně. „Jiří Kajínek mého muže nezastřelil“, tvrdí v knize Nakladatelství Fragment vdova po zabitém podnikateli Štefanovi Jandovi Eva Havlová. Informují o novém pohledu na věc PrvníZprávy.cz. Tehdy Jiřího Kajínka taky uštvala mediální žumpa, ovšem spíše se jednalo o údajnou policejní likvidace nepohledného svědka, tak na něj hodili vraždu, které se nemohla stát, tak jak za ní byl Kajínek odsouzen, což potvrdila rekonstrukce činu.

Jiří Kajínek | Foto: jirikajinek.cz

Jiří Kajínek | Foto: jirikajinek.cz

Snad vůbec nejdiskutovanější případ dvojnásobné vraždy, za kterou si doživotní trest odpykává Jiří Kajínek, se snaží ve své knize znovu dopodrobna rozebrat vdova po zastřeleném podnikateli. Jak sama říká, bezprostředně po činu byla velmi mladá, otřesená a nedávala si mnoho věcí do souvislostí. Nejprve chtěla na vše zapomenout a začít znovu. Zvláštní náhody a vývoj posledních dvaceti let ale poukazoval na to, že to nebude možné. Alespoň ne do doby, než se pokusí odhalit pravdu a zjistit, co se tehdy stalo.

V knize vysvětluje nejen to, že z Kajínka nikdy strach neměla, ale přikládá také přehlednou vztahovou mapu, ve které se objevuje kromě ní a manžela dalších 32 osob. „Nemám v ruce žádný jasný důkaz, ale těch sporných momentů je prostě v celém případu příliš. Myslím si, že v tom jsou namočení policisté,“ říká o svém postoji autorka.