Ruské a syrské námořnictvo včera zahájilo společné cvičení na Středozemním moři

DAMAŠEK – MOSKVA | Ruské syrské námořnictvo zahájilo společné cvičení ve východní části Středozemního moře. Manévrů se účastní ruské lodě, letadla z letecké základny Hmímím, raketové čluny a minolovky syrského námořnictva. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Start rakety Kalibr | repro: © Sputnik (Denis Abramov)

Jak uvedl velitel cvičení kontradmirála Alexandr Juldašev, cvičení jsou prováděna na jednotném operačním pozadí, v jeho průběhu budou procvičeny různé taktické epizody. Zejména taktické skupiny skládající se z ruských a syrských lodí vykonají společné dělostřelecké palby a manévrování.

Podle scénáře cvičení se skupina bojovníků snaží poškodit základnu, postupuje na území, používá různé druhy zbraní. Členové základny v Tartúsu bojují proti nelegálním ozbrojeným skupinám a brání jim ve způsobení podstatného poškození základny (včetně pobřežní infrastruktury).

„Na pobřeží budou bezpečnostní a obranné jednotky pracovat v boji proti bezpilotním letounům, boji proti nelegálním ozbrojeným skupinám, jakož i řešení problematiky lokalizace a odstranění následků použití zbraní na cíle v přístavu Tartús,“ řekl Juldašev.

Jak je vysvětleno na ruské námořní základně v přístavu Tartús, oblast manévrů není vybrána náhodou. Lodě u pobřeží Sýrie jsou obrovským příspěvkem v boji proti mezinárodnímu terorismu, a to včetně díky útokům raket s plochou dráhou letu Kalibr na objekty teroristů, základna Tartús je hlavním skladištěm vojsk v Sýrii.

Cílem těchto cvičení je zvýšení spolupráce mezi ozbrojenými skupinami sil Ruska a Sýrie, aby úspěšně bojovaly proti nelegálním ozbrojeným skupinám, mezinárodnímu terorismu a posílily spolupráci mezi oběma zeměmi.

Reklama: