Bývalý pákistánský prezident Parvíz Mušaraf je odsouzen k smrti

ISLÁMÁBÁD | Bývalý pákistánský prezident Parvíz Mušaraf je odsouzen k smrti na základě obvinění z vlastizrady. S takovými informacemi přichází média, na které se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Parvíz Mušaraf byl odsouzen k smrti

Rozsudek byl vynesen soudním kolegiem tří soudců, kterému předsedal šéf Vrchního soudu v Péšávaru Vakar Ahmad Seth „Mušaraf je uznán vinným na základě šestého článku Ústavy Pákistánu,“ prohlásil Seth při zasedání soudu, píše Sputnik. K takové situace v dějinách Pákistánu došlo poprvé.

Dne 28. listopadu se Vrchní soud v Islámábádu rozhodl odložit vyhlášení rozsudku Zvláštním soudem poté, co zvážil příslušnou petici podanou pákistánským ministerstvem vnitra, které požadovalo odklad k opětovnému přezkoumání případu.

Podle zákona je každý, kdo poruší Ústavu použitím síly nebo demonstrace síly, vinný z vlastizrady. Dva ze tří soudců hlasovali pro trest smrti. Obvinění proti bývalému prezidentovi jsou spojena s jeho pozastavením Ústavy a zavedením mimořádného stavu v roce 2007. Generál Mušaraf byl prezidentem v letech 2001 až 2008. Podle usnesení soudu tak platí zákony země pro všechny.

Reklama: