Škoda Transportation bude navzdory sankcím vyrábět tramvaje a soupravy metra v Petrohradě

PLZEŇ | Společnost Škoda Transportation a holding Sinara Transport Machines v Petrohradě založily společný podnik na výrobu elektrických vlakových souprav metra, moderních tramvají a trolejbusů. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Trojelbus Škoda 32 Tr | repro: skoda.cz

„Patřičná dohoda, která byla podepsána v úterý, zahrnuje vytvoření výrobních kapacit v Petrohradě v rámci společného podniku Sinara – Škoda,“ píše Sputnik.

Společný podnik se zaměří na návrh, výrobu, prodej a servis moderní městské dopravy: elektrické vlaky metra, tramvaje, trolejbusy a elektrické autobusy. V letech 2020–2021 se plánuje investovat 1,5–2 miliard rublů (přibližně 500 – 666 mil Kč) do rozvoje výrobních kapacit společného podniku.

„Společný podnik se zaměří na dodávku tramvají, trolejbusů a vlakových souprav metra. Proto jsme se dohodli s naším partnerem. Doufám, že bude zahájena dlouhodobá a úspěšná spolupráce našich podniků,“ uvedl při slavnostním podepsání dokumentu předseda představenstva společnosti Škoda Transportation Petr Brzezina.

„Rusko představuje obrovský a perspektivní trh, kde se chceme dlouhodobě etablovat. Místní vozový park vyžaduje masivní obnovu, velké investice a příležitosti,“ dodal Brzezina.

Podle Viktora Leše, generálního ředitele holdingu Sinara –Transport Machines, se plánuje, že do konce roku 2020 budou trolejbusy vyrobené ve společném podniku připraveny k dodání.

„V roce 2020 připravíme kapacity pro technické řešení pro dodávky tramvají. To znamená, že od roku 2021 budeme připraveni zahájit plánovanou výrobu a dodávky nejen do Petrohradu, ale také do dalších ruských měst,“ poznamenal Leš. Podle něj bude společný podnik vyrábět až 300 jednotek městských elektrických vozidel ročně.

„Díky partnerství vytvoříme vysoce kvalitní a moderní vozidla pro městskou hromadnou dopravu, například tramvaje nové generace,“ zdůraznil Leš.

Reklama: