Odstřel teroristů? Syrská armáda může zahájit rozsáhlou operaci v Idlibu

DAMAŠEK | Syrská armáda stahuje posily do provincie Idlib a mohla by tam zahájit rozsáhlou operaci. Informovaly o tom v úterý provládní noviny al-Watan s odkazem na vojenský zdroj, který cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

útok syrské armády na teroristy

„Armáda včera stáhla značné vojenské posily k linii střetů v Idlibu, jako jsou například města Chán Šajchún na jihu a Sindžár na východě… Armáda čeká na rozkazy svých nadřízených a operaci mohou zahájit kdykoliv,“ uvedl zdroj novinám, píše Sputnik.

Upřesnil, že armáda je připravena provést operaci nejen v okolí Idlibu, ale také na území sousedních provincií Aleppo, Hamā, Latákie, které jsou v držení teroristů organizace An-Nusrá a souvisejících organizací.

Zdroj dále uvedl, že syrské vojenské letectví v pondělí provedlo cílené útoky na pozice militantů na frontě, v důsledku čehož bylo zlikvidováno několik desítek militantů v okolí měst Idlib, Ma’arat an-Numán a dalších. Ve stejnou dobu vstoupila armáda do střetů s militanty v oblasti al-Rashideen města Aleppo, odkud militanti pravidelně ostřelovali obytné oblasti města.

Syrský prezident Bašár Háfiz al-Asad, v listopadu sdělil, že osvobození syrské provincie Idlib vojenskými prostředky nebude trvat dlouho. Nejprve však úřady plánují poskytnout civilistům příležitost opustit oblasti.

Reklama: