Nejnovější stíhací letouny Su-57 prodělaly druhou etapu zkoušek v Sýrii

MOSKVA – DAMAŠEK | Ruské stíhačky páté generace Su-57 úspěšně prošly druhou etapou zkoušek v Sýrii, oznámil náčelník Generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerij Vasiljevič Gerasimov. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Suchoj Su-57

„Pokračují zkoušky letounů páté generace Su-57. Byla uskutečněna jejich opětovná aprobace v Sýrii, v jejímž průběhu byly všechny naplánované úkoly úspěšně splněny,“ řekl na briefingu pro vojenské přidělence cizích států. Text jeho projevu přinášejí noviny Krasnaja zvezda.

V únoru 2018 ministr obrany Ruska Sergej Kužegetovič Šojgu novinářům oznámil, že dvě stíhačky Su-57 plnily v průběhu dvou dní program zkoušek v Sýrii. V létě téhož roku člen expertní rady Státní dumy pro letecký průmysl, poslanec Vladimir Vladimirovič Gutěněv oznámil, že v Sýrii byly otestovány čtyři Su-57. Koncem roku 2018 ministerstvo obrany poprvé zveřejnilo videozáznam letu Su-57 ve vzdušném prostoru této země.

Su-57 (známý dříve označovaný PAK FA) je ruský stíhací letoun páté generace. Vzlétl poprvé v roce 2010. Ministerstvo obrany dříve objednalo 76 těchto stíhaček. První sérový letoun má být dodán ozbrojeným silám do konce roku 2019.

Reklama: