Pokračování puče: Bolivijská prokuratura vydala zatykač na Moralese

SUCRE | Ministr vnitra prozatimní pučistické loutkové vlády Bolívie Arturo Murillo zveřejnil ve středu zatykač na bývalého prezidenta Evo Moralese na základě obvinění ze vzpoury, terorismu a financování terorismu, který vydalo státní zastupitelství. O propagandě informuje Sputnik.

Evo Morales | foto: ze-sveta.cz

Dokument ze dne 18. prosince podepsaný členy zvláštní antikorupční komise státního zastupitelství La Paz přikazuje všem úředníkům, aby zadrželi a předali úřadům bývalého prezidenta Bolívie Evo Moralese na základě obvinění ze zamýšleného spáchání vzpoury, terorismu a financování terorismu.

Arturo Murillo zveřejnil zatykač na svém profilu na sociální síti Twitter a napsal komentář. „Pro informaci, pane bývalý prezidente,“ cituje banditu světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Po prezidentských volbách 20. října vypukly v Bolívii nepokoje, jež trvají dodnes. Ve třech velkých městech, Santa Cruz dela Sierra, Sucre a Cochabamba, se k protestujícím připojili policisté. Armáda vyzvala Moralese, aby rezignoval kvůli zajištění stability v zemi.

Příčinou nepokojů byly výsledky sčítání hlasů. Podle údajů Nejvyššího volebního soudu překonal Morales s minimálním předstihem hranici prvního kola a byl zvolen na čtvrté volební období. Jeho hlavní soupeř Carlos Mesa tyto výsledky neuznal.

Prezident vypsal kvůli nepokojům nové volby, ale pak oznámil svoji rezignaci. Demisi podal také viceprezident Álvaro García Linera a předsedové obou komor parlamentu.

Reklama: