Řeporyjský prasečí rypák Pavel Novotný sepsal seznam pomsty a byl poslán k psychiatrovi

PRAHA | Pražský starosta Pavel Novotný zveřejnil na svém účtu na Facebooku status, ve kterém zmiňuje několik osobností, které mu leží v žaludku. Seznam lidí označil za „list pomsty“, k němuž se ale postupně začali vyjadřovat někteří, kteří jsou na něm zahrnuti, píše Sputnik.

Pavel Novotný jako pytel lidských hoven třikrát jinak

Řeporyjský starosta za ODS na Facebooku zveřejnil „list pomsty“, která prý bude následovat poté, co se stane „Nikým“.

„Pár skotů a tři brka a rozhodnutí dát zase mediální prostor jiným, no, ale, že jo, abych to nějak to, no, jakože co se nějaký rešerše výstupů týče, tak, no jo, ale já už nemůžu napsat banda zm… dyť jsem slíbil panu předsedovi… ech… no… taklenc: List pomsty, až se stanu Nikým,“ píše v úvodu řeporyjský prasečí rypák Pavel Novotný, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Následně začal konkrétně vyjmenovávat lidi, kterých se list týká. Je jich celkem deset a na prvním místě je ekonom Jiří Weigl: „1. (Smrdutý oposum, ne tuplovaný oposum) Jiří Weigl, 2. prof. Ivo Budil, 3. Petr Štěpánek, 4.Stanislav Huml, 5. Karolína Stonjeková, 6. Pavel P. Kopecký, 7. Vadim Petrov, 8. Petr Viktorýn, 9. Štěpán Kotrba, 10. Karla Maříková,“ vyjmenoval Novotný svůj seznam nepřátel.

Ke svému statusu pak dodal, že „když se nestane Nikým a bude to jenom List pomsty, tak je prostě nechá po připojení Třebonic coby imperátor hodit krokodýlům“.

Poslali jej za psychiatrem…

Karla Maříková

K tomu, co Novotný napsal, se jako jedna z prvních vyjádřila poslankyně za SPD Karla Maříková. Ta v nadsázce prohlásila, že neví, zda se má Novotného bát nebo to brát jako úspěch.

„Tak nevím, zda to mám brát jako úspěch nebo se Pavlíka začít bát, že jsem obsadila na jeho listu pomsty 10. místo. (Bojím bojím) Pájo, já snad o tobě začnu mluvit už jen v dobrém, ale nemůžu slíbit, zda to vydržím, ale plně si uvědomuji, že ty za to nemůžeš, a proto doporučuji konzultaci u MUDr. Davida, ráda ti to domluvím, ber to jako vánoční dárek,“ napsala na sociální síti.

Petr Štěpánek | foto: Ivana Haslingerová

Jako další se k celé věci vyjádřil mediální analytik Petr Štěpánek. I ten si tento list pochvaloval.

„Wow! To vůbec není špatné být na bedně spolu s doktorem Weiglem a profesorem Budilem,“ stálo v jeho reakci.

Obdobně reagoval i krajský koordinátor Hnutí občanů Trikolora z Moravskoslezského kraje Petr Viktorýn: „Byl jsem už v mnoha žebříčcích, ale v TOP10 krmiva pro krokodýly, jsem poprvé. Vybraná společnost, díky @Pavel Novotný. Slibuji, že s tou osmičkou něco udělám a budu na sobě pracovat,“ napsal v reakci na facebooku.

Petr Viktorýn | foto: archív PV

Reklama: