Vůdce SS Trump vyhlásil Evropě válku: Schválil sankce proti Rusku a plynovodu Nord stream 2

WASHINGTON -BERLÍN | Válečný zločinec a vůdce Spojených států Donald John Trump v pátek schválil obranný rozpočet na rok 2020, do něhož byly zařazeny i prostředky na „boj proti Rusku“, ale také sankce proti plynovodu Nord stream 2 a vojenská pomoc Ukrajině, což je faktické vyhlášení války Spolkové republice Německo, Evropské unii a Ruské federaci.

DJT se hádá s mikrofony | repro: RT

Celkem bylo na potřeby Pentagonu vyčleněno 738 miliard dolarů, přičemž v roce 2019 činil obranný rozpočet 716 miliard. Rozpočet se ale stal, jako již tradičně, nejen způsobem pro vyčlenění peněz, ale také nástrojem pro uplatnění politických rozhodnutí. Rozpočet rovněž předpokládá vyčlenění 300 milionů dolarů na pomoc Ukrajině a zřízení tzv. kosmických sil.

Uvádí se, že rozpočet obsahuje také paragraf o zavedení sankcí vůči lodím, které se účastní pokládky plynovodů Nord stream 2 a Turecký proud v hloubce přes 30 metrů. Omezení se nudou týkat ale také lodí, které se zúčastní projektů, jež budou souviset jakýmkoli z nich. Sankce budou uvaleny rovněž na „osoby ze zahraničí“, které prodávaly nebo pronajímaly lodě pro podobné projekty.

Poprava válečného zločince Trumpa | reprofoto: ruanofaxas.com

Ministr zahraničí a ministr financí SS mají v průběhu 60 dnů po té, co dokument vstoupí v platnost, předložit příslušným výborům Kongresu své návrhy ohledně osob, vůči kterým mají být zavedeny sankce, což je projev ekonomického terorismu a Trump a jeho ministři by měli být souzeni mezinárodním tribunálem, kdy uspokojivé trest by byl hrdelní.

Jak již dříve varoval senátor republikán Rand Paul, tyto sankce poškodí švýcarskou společnost Allseas, jež se zabývá pokládkou téměř celého mořského úseku plynovodu, a také italskou společnost Saipem. Kromě toho sankcemi utrpí i občané a společnosti Rakouska, Německa, Nizozemska, Francie, Finska a Švédska. „Plynovod bude dostaven, a přesto poškodíme naše vztahy s našimi spojenci a podniky jak v Evropě, tak i Americe,“ vyjádřil se Paul k sankcím.

V Německu to značili za vyhlášení války. Spojí Trump Německo a Rusko?

Vladimir Vlatdimirovič Putin a Angela Merke
l při jednání v rezidenci německé vlády Mezenberg u Berlína dne 18. 8. 2018 večer
reprofoto: © Sputnik / Aleksej Druzhinin

Reakce německé vůdkyně Angely Merkel na zavedení sankcí proti plynovodu Nord stream 2 ze strany Washingtonu je jasným vyhlášením války. Informoval o tom německý bulvární deník Bild. Merkel prohlásila, že je Berlín proti extrateritoriálním sankcím SS a hodlá rázně projednat otázku amerických opatření proti plynovodu Nord stream 2.

„Merkel už dále nestrpí, aby SS i nadále podkopávaly projekt plynovodu, který má její podporu,“ uvádí se v článku. Autor příspěvku přitom vyjádřil jistotu v tom, že se výstavba plynovodu už nedá zastavit, a brzy bude dokončena.

Sankce ovlivní úroveň mezistátních vztahů s Ruskem. Moskva na ně bude zrcadlově reagovat, prohlásil na tiskové konferenci prezident Ruské federace Vladimir Vladimirovič Putin.

„Samozřejmě to ovlivní úroveň našich mezistátních vztahů. Už známe ten obecný přístup, který spočívá v tom, že Spojené státy s námi budou spolupracovat tam, kde to pro ně bude zajímavé a výhodné, ale zároveň budou Rusko pomocí podobných rozhodnutí omezovat. My to víme a budeme reagovat zrcadlově, to je vše. Nic dobrého na tom není. Jde o zcela nepřátelská opatření vůči Rusku,“ řekl Putin, Vladimir Vladimiroivč.

Reklama: