Je Petříček hovado socanské? Starejme se o vlastní děti! Přivandrovalci do Česka nepatří

PRAHA | Kvůli „syrským sirotkům“, jak propaganda označuje přivandrovalé negry a mu-slimáky, kteří nás chtějí vyvraždit, se v diskusním pořadu na stránkách iDNES.cz do sebe pustili ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší.

Socanský zmrd Petříček chce do země importovat mu-slimácké dětské vrahy

„Šéf české diplomacie trvá na tom, že by Česko mohlo přijmout čtyři desítky dětských uprchlíků,“ což je propaganda, jelikož jsou to dospělí válečníci, asi by si s nimi měl Petříček pohrát. Brzy by určitě skončil socanský dobytek s kudlou v zádech.

Předseda Trikolóry v tom vidí otevření Pandořiny skříňky pro přijetí kvót. Ve čtvrtečním pořadu Rozstřel o tématu, které budí v Česku vášně již více než rok, ministr zahraničí Tomáš Petříček obhajoval své stanovisko, že přijetí čtyřiceti „dětských uprchlíků“ ze Sýrie žádným způsobem neohrozí Českou republiku. K takovému kroku již dříve vyzvaly českou stranu řecké úřady, v jejichž uprchlických táborech se děti nacházejí. Samotné přijetí by bylo ovšem únos, jelikož Syrská arabská republika je požaduje vydat na své území.

Petříček spáchal vlastizradu!!! Ohrožuje bezpečnost, když uvedl: „Česká republika má víc jak deset milionů obyvatel a čtyřicet nezletilých uprchlíků by nás jistě neohrozilo,“ lhal Petříček, tak ať si je dobytek vezme k sobě domů. Hovado socanské.

Václav Klaus | repro: FB VK,ml.

Václav Klaus mladší na to konto ale poznamenal, že se stanovisko ministra zahraničí rozchází s postojem sociální demokracie. Podle něj je nutné řešit mnohem aktuálnější problémy u sebe doma a postarat se o české děti v nouzi: „Tam je asi nějaký rozpor mezi ministrem a jeho stranou. My se máme starat o české občany a české děti. Projíždím republiku dodávkou a viděl jsem ghetta, kde se děti narodí do chudoby, a tam také jejich život skončí,“ poznamenal Klaus.

Podle něj se proto jedná pouze o gesto. Lidé v České republice by se podle něj měli starat o dobro ve své zemi a až pak činit celoplanetární gesta.

„Tahle gesta nemám rád, jako učitel jsem neměl rád ani vybírání peněz na sirotky deset tisíc kilometrů daleko, ale že za školou bydlela babička, která neměla nikoho, kdo by jí nařezal dříví na zimu, to nikoho nezajímalo. Děti tu pochoduji, hovoří o klima, ale ve škole ani nezalijí kytky,“ rýpnul si Klaus do školního hnutí Fridays for Future, které zorganizovala švédská aktivistka Greta Thunberg.

Jsou to vůbec lidé? Dětští vrazi IS

Klaus se domnívá, že řecká žádost představuje snahu prolomit odpor České republiky a dalších zemí k povinným kvótám, které česká vláda důrazně odmítá.

„Je tu také nebezpečí, že to bude salámová metoda. Řekne se, že jde o nezletilé děti, pak mají ještě bratra a tetičku a je to prolomení migračních kvót a dalších věcí, ke kterým jsme neustále nuceni,“ upozornil předseda hnutí Trikolóra.

Postoj syrské ambasády

Nejčastější obětí amerických vrahů v Sýrii jsou děti

Svůj odmítavý postoj Klaus hájil i tím, že ani syrská vláda nechce, aby se dětí ujímaly české nebo jakékoli jiné rodiny ze zahraničí. „Syrská strana se chce o své děti starat. To je podobné, jako kdyby se chtěl po světové válce někdo ujmout lidických dětí v Argentině,“ konstatoval.

Připomněl, že se jedná o stanovisko vyslovené syrským velvyslanectvím, které se vyjádřilo, že nechce, aby byly syrské děti deportovány do České republiky. „Nejsem expert, zda je to porušení mezinárodního práva, nebo ne. Je to ale vážná věc, kterou musíme zohlednit,“ je přesvědčen poslanec.

Loni v září předseda hnutí SPD Tomio Okamura na svém Facebooku uveřejnil vyjádření syrské ambasády k otázce přijímání syrských dětských v Česku.

„Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí je věc českých úřadů, a tato iniciativa vysílá v podstatě symbolické gesto na nesprávném místě. Syrský zákon neumožňuje adopci sirotků do zahraničí. Řada českých aktivit k pomoci sirotkům, nebo uprchlíkům, se uskutečnilo ve formě podpory na území Sýrie, kde se nachází stovky sirotčinců a miliony vnitřních uprchlíků. Proto, pokud někdo má upřímně zájem o pomoc, tak správná cesta je pomoc na území Sýrie, protože syrští sirotci nejsou na prodej. Chtěli bychom také poukázat, že v sociálním životě v Sýrii a syrských tradicích, díky rodinným vazbám, je celkem dost dobře fungující mechanismus v péči o sirotky. Kromě organizací podporovaných státem, ministerstvem sociálních věcí, jsou další dobročinné organizace řízené náboženskými centry, křesťanské a muslimské, které pečují o sirotky v Sýrii. Myslíme si, že by bylo lepší, aby politici vytvářeli prostředí, které by umožnilo sirotkům a uprchlíkům vrátit se zpátky na území Sýrie, kde je pro ně daleko lepší životní prostředí. A také, aby se Evropské instituce podílely na obnově terorem zničené infrastruktury v Sýrii, aby lidé ze Sýrie nadále neměli zapotřebí Sýrii opouštět,“ uvádělo se.

Reklama: