Ruská bojová fregata Admiral Essen s řízenými střelami Kalibr na palubě míří k pobřeží Sýrie

MOSKVA | Nepřímých důkazů, že se možná brzy staneme v Sýrii svědky ofenzívy vládních vojsk proti teroristům a možná i okupantům z cizích zemí, přibývá. „Je fakt, že Rusů a Íránců v Sýrii přibývá, informace přinesl portál svpressa.ru, který je citován slovenským konzervativním deníkem HlavnéSprávy.sk.

Admirál Essen | repro: Ministerstvo obrany RF

Zvyšuje se napětí v Idlibu, kde v posledních dnech syrské vládní jednotky za pomoci ruských pilotů rozstříleli skupiny teroristů ze seskupení Tahrir as Sham, zbytky protiasadovských rozbitých band se před likvidací zachránili tak, že se ukryli v těsné blízkosti tureckého opevněného bodu 8, který je součástí frontové linie oddělující proamerické teroristů v Idlib od syrských vládních jednotek.

Rusové a ani Syřané teroristy v blízkosti turecké základny neostřelovali. Rusové formují ozbrojené kurdské skupiny, které začnou brzy patrolovat na územích severní Sýrie, kde žije kurdské obyvatelstvo.

Zájemců o službu kurdských oddílů ochotných spolupracovat s Rusy a Syřany je velké množství, tyto aktivity znervózňují proamerické Kurdy, protože se klidně může stát, že mezi proamerickými a proruskými Kurdy vypuknou třenice. Rusové trénují Kurdy, protože očekávají příští rok v Sýrii značný pohyb.

Rovněž skutečnost, že přes Bospor a Dardanely pluje směrem k Sýrii ruská bojová fregata Admiral Essen má svou vypovídací hodnotu. Admirál Essen se zúčastnil prvního ostřelování Sýrie raketami Kalibr, kterými prolomili ozbrojenou moc proamerických uskupení v Sýrii a zničily velitelské a komunikační centra Islámského státu s cizími instruktory, kteří se v těchto bodech nacházely společně s teroristy.

Na skutečnosti, že Američané spolupracují a spolupracovali s protiasadovskými teroristy není podle ruských analytiků nic neobvyklého, Američané spolupracovali svého času i s afghánskými teroristy v boji proti sovětským vojákům, to jim však později po několika letech nebránilo bývalých spojence z Talibánu v Afghánistánu likvidovat.

Podobně i Saddám Hussein byl nejprve americkým přátelům v boji proti Íránu, což však Američanům nebránilo po 10 letech proti Saddámovi zaútočit a nakonec ho i v urychleném režimu popravit.

Reklama: