DJ Trump zavěsil po telefonátu se Zelenským a zmrazil pomoc Ukrajině

WASHINGTON | Bílý dům zmrazil Ukrajině pomoc jen 91 minut po červencovém telefonátu mezi prezidentem Donaldem Johem Trumpem a jeho ukrajinským kolegou Volodymyrem Oleksandrovyčem Zelenským. Vyplývá to z nově zveřejněného vládního e-mailu, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Pošuk si pozval do Bílého domu komika z Ukrajiny (Donald John Trump a Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj)

Trump v telefonátu žádal ukrajinského lídra, aby tamní orgány začaly vyšetřovat syna jeho politického rivala, demokrata Joea Bidena, který měl na Ukrajině páchat zločiny korupce, ale ukrajinské orgány měly zakázáno to vyšetřovat.

Podle „demokratů“ tak DJ Trump zneužil své pravomoci za účelem získání vlastního politického prospěchu. Tím, že chtěl vyšetřovat zločiny opozice? Sněmovna reprezentantů minulý týden schválila impeachment, tedy ústavní žalobu proti Trumpovi, přičemž jedním z klíčových bodů je právě „zneužití pravomoci“ vyplývající z telefonátu. Jenže on je to opak. Tak jako vše v rámci propagandy – bílá černou a černá bílou.

E-mail dokazuje, že vysoký představitel Bílého domu Mike Duffey pověřil ministerstvo obrany zadržením vojenské pomoci pro Ukrajinu jen hodinu a půl poté, co Trump 25. července ukončil telefonát se Zelenským. Důvodem mělo být její plánované přehodnocení ze strany vlády. Komunikaci zveřejnili na příkaz soudu. Tak proč pomáhat vojensky zemi, kde příslušné orgány nechtějí vyšetřovat závažné zločiny korupce.