Jak dělat vola? Hejtman Kraje Vysočina navštíví prvního občánka roku 2020

JIHLAVA | Prvního občánka Kraje Vysočina, který se narodí v novém roce na území regionu, navštíví ve čtvrtek 2. ledna 2020 hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. V rámci dlouholeté tradice věnuje miminku zlatý šperk v podobě znamení zvěrokruhu a šek na deset tisíc korun.

Ilustrační foto: pxhere.com

„Narození dítěte je jedna z nejkrásnějších chvil pro každou rodinu a pokud je navíc nový život spojený se začátkem nového roku, je to chvíle o to silnější,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který tak po vzoru socanských tradic, ač není členem ČSSD bude ze sebe dělat parádního vola.

Vedení Kraje Vysočina dodržuje tradici vítání prvního občánka už od roku 2002. V havlíčkobrodské nemocnici se tehdy vteřinu po půlnoci narodil Vojtíšek Ostatnický. Byl prvním miminkem Vysočiny i celé České republiky.

„Miminkovské“ prvenství v rámci republiky jsme si na Vysočině, podle krajského archivu, připsali ještě v roce 2004, kdy se na Nový rok v Nemocnici Nové Město na Moravě šťastným rodičům narodil Vojtíšek Pavliš. V roce 2019 byl mezi miminky na Vysočině „nejrychlejší“ Adámek z Bobrové. Na svět přišel v sedm hodin ráno v novoměstské nemocnici.

Reklama: