Moravskoslezský kraj dal na ozdravné pobyty 32 milionů, další dotace připravuje na jaro

OSTRAVA | Moravskoslezský kraj přispívá na ozdravné pobyty dětí od roku 2013. Díky krajským dotacím už vyjelo za čistým vzduchem asi sedm tisíc dětí. Na jejich regeneraci kraj přispěl 27 a půl milionu korun. Další dotace vyhlásí na jaře příštího roku.

Krajský úřad Moravskoslezského kraje

„Jsem moc ráda, že je o ozdravné pobyty velký zájem. Děti z oblastí se zhoršenou kvalitou vzduchu vyjíždějí se svými kamarády a učiteli minimálně na 12 dnů. Pobyty se samozřejmě konají v místech, kde je čistý vzduch, příroda a příjemné prostředí. Děti naberou síly, odpočinou si a užijí si spoustu zábavy. Co je ale ještě důležitější, ozdravné pobyty mají příznivý vliv na imunitu dětí a jsou skvělé na prevenci onemocnění dýchacích cest,“ uvedla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová a připomněla, že od roku 2013 kraj přispívá na ozdravné pobyty předškoláků, od roku 2017 také na pobyty pro žáky 1. stupně základních škol.

Kraj přispívá na každé dítě a den 400 korun, hradí také náklady na pedagogický a zdravotnický personál. Děti předškolního věku mohou jet v rámci školky nebo s rodiči. V tom případě kraj přispívá i na rodičovský doprovod.

„Od roku 2013 dal Moravskoslezský kraj 18 milionů korun na ozdravné pobyty dětí z mateřinek, na čerstvý vzduch vyjelo 4877 dětí a rodičů. Na pobyty dětí prvního stupně základních škol přispíváme od roku 2017, celkem jsme z krajského rozpočtu zaplatili 13,8 milionu korun na pobyty pro skoro 3 tisíce dětí,“ vyjmenovala náměstkyně hejtmana Jarmila Uvírová s tím, že Moravskoslezský kraj bude v příspěvcích na ozdravné pobyty pokračovat. Další dotační programy kraj vyhlásí na jaře 2020.

Reklama: