Středočeský Let It Roll byl opět zvolen nejlepším drum and bass festivalem na světě!

NYMBURK | Festival Let It Roll vyhrál světovou anketu Drum&BassArena Awards. Prvenství získal už pošesté v řadě. O vítězi ankety ‚Nejlepší festival 2019‘ rozhodovali samotní fanoušci – jak ti místní, tak zahraniční.

Ilustrace: Středočeský kraj

„Nymburský Let It Roll je jedním z festivalů, které Středočeský kraj podporuje. Je určitě dobře, že je úspěšný v anketě, která má celosvětový dosah. Dělá to dobré jméno našemu kraji. Je vidět, že návštěvníkům můžeme nabídnout nejen památky a služby, ale i kvalitní kulturní zážitky. Pořadatelům samozřejmě gratuluji,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

“Vyhrát po několikáté nejprestižnější anketu v našem oboru je pocta. Snažíme se vše dělat nejlépe jak umíme a ocenění od fanoušku z celého světa nás utvrzuje v tom, že se nám to daří. Věříme, že je to úspěch nejen pro náš team, ale i pro celý Středočeský kraj, kde má Let It Roll již několik let pevně své místo.” řekl Zdeněk Souček, zakladatel festivalu.

Jaruna Mešuge Jermanová | foto: youtube. com (JermanováANO2011)

Drum&BassArena Awards jsou hudební ceny udělovány od roku 2009. Jde o nejdéle běžící anketou v tomto žánru, ve které lidé ze všech koutů světa každoročně hlasují pro své favority hned v několika kategoriích. Kromě nejlepšího festivalu mohou dle svého svědomí volit nejlepší interprety, songy, alba, kluby, nebo třeba labely ze zástupců z celého světa. Společnost v předních příčkách Let It Rollu dělají jen ty nejopravdovější světové špičky jako například britský festival Boomtown, konající se od roku 2009 až pro 77 tisíc návštěvníků. Dalším umístěným byl belgický Rampage, který je pro spoustu drum and bassových fanoušků téměř poutním party místem.

S ohledem na jména a reputaci ostatních finalistů ve své kategorii, jde tedy o opravdu krásný úspěch nymburského festivalu, který do České republiky a Středočeského kraje každý rok láká desetitisíce lidí. Neopomenutelné procento z nich jsou zahraniční návštěvníci, kteří právě pro Středočeský kraj představují takřka 10% všech ročních turistů.

Cestu na událost si kromě návštěvníků proudících z evropských států, nachází pravidelně i lidé ze vzdálenějších destinací jako třeba z Austrálie nebo ze zemí Jižní Ameriky. Celkem se na něj každoročně sjíždějí z více jak sedmdesáti zemí světa a jejich počet každým novým ročníkem neustále roste spolu s festivalem.

Let It Roll od svých začátků v roce 2002 ušel již hodně dlouhou cestu. Ze série klubových eventů vyrostl do open air události mezinárodního formátu. V současnosti se těší mimo jiné také z přízviska největšího drum and bassového festivalu na světě a neustále posouvá své hranice. Atmosféru jednoho z nejúspěšnějších středoevropských festivalů budou mít návštěvníci možnost zažít znovu i v roce 2020.

Reklama: