Zákaz financování politických stran ze zahraničí

PRAHA | Já si velice přeji, aby česká politika nebyla ovlivňována naprosto žádnou zemí, rozhodovali to čeští občané a jejich zákonní zástupci bez ohledu na to, jestli se jedná jenom o Čínu, nebo Rusko, nebo Saúdskou Arábii, kde vás občas rozsekají na ambasádě, když jste novinář, naprosto na všechny země, citují poslance a předsedu Trikolóry PrvniZprávy.cz.

„Z tohoto důvodu Trikolóra navrhne, už to máme napsáno, v lednu 2020 to přineseme, zákon, který zakazuje financování politických stran ze zahraničí, včetně různých nadací. Pak na vás budu velice apelovat, abyste setrvali v tomto stanovisku k ovlivňování cizími zeměmi a podpořili tento náš návrh, protože je to důležitá věc, a my ho takto budeme hájit,“ oznámil poslanec Klaus junior.

Dále dodal: „K tomu, co tady říkáte, se radši vyjadřovat nebudu. Snad jenom jednu poznámku k brexitu. Jak jsem zaznamenal, že za to mohly ty hybridní hrozby a občané chtěli něco úplně jiného, tak teď se zrovna konaly volby a občané ukázali, že to chtěli přesně takto, a nic takového nenastávalo. Ale nechci tu debatu rozdmýchávat, protože si dovedu představit, co by se strhlo.“

„Takže na vás apeluji, podpořte to, aby českou politiku ovlivňovaly české subjekty, nikoli někdo ze zahraničí – padni, komu padni,“ uzavřel své vystoupení v Poslanecké sněmovně poslanec Václav Klaus.

Trikolóra Václava Klause navrhne zákaz financování politických stran ze zahraničí

Reklama: