Polský diplomat v roce 1938 navrhoval postavit v Polsku památník Hitlerovi, pokud vystěhuje Židy do Afriky

VARŠAVA | Polské elity se usilovně snaží svět přesvědčit že Polsko a demokracie kráčeli vždy ruku v ruce. Není to pravda, polské elity mají hodně másla na hlavě a mají za sebou množství přehmatů, kdy před druhou světovou válkou to byl režim skoro až nacistický a velká část polské populace pak po okupaci Německem kolaborovala s nacistickým Německem a podílela se na holocaustu. Příkladem je například dědeček exprezidenta Polska a EU Donalda Tuska.

Jozef Lipski – polská svoloč a antisemitská svině

Beckovský nacisticko-fašistický režim v Polsku mělo mnoho znaků charakteristických pro autoritativní až fašistické státy. Poláci se zúčastnili v roce 1938 Mnichovské zrady a obsadily části Československa, kdy tak pomáhali Hitlerovi v likvidaci jediné demokracie ve střední Evropě.

Část Poláků byla ochotna sloužit Hitlerovi, část sloužila Velké Británii. Téměř 1,5 milionu Poláků sloužilo ve Wehrmachtu a po válce nechtěli Židé v Polsku zůstat a utíkali do Izraele, protože se v Polsku absolutně necítili bezpečně.

V čele EU Donald Tusk s nacistickými rodinnými kořeny

Krátce před Vánocemi jako studená sprcha zasáhly dnešní představitele polských politických elit slova ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina, který nechal uvolnit z archivů velké množství nových zajímavých informací, které Poláky nevykreslují v tom nejlepším světle.

Mimo jiné se ukázalo i to, že polský diplomat Jozef Lipski v roce 1938 uvedl: „Jestliže Adolf Hitler vystěhuje polské Židů do Afriky, třeba Hitlerovi v Polsku postavit památník.“ Ruský prezident Vladimír VladimirovičPutin ve svých slovech jasně označil bývalého polského velvyslance Josefa Lipského za svoloč a antisemitskou svini.

„Problém velké části polských elit spočívá v tom, že mají lokajskou náturu. Nedokážou přijmout pravdu a když jejich přichytí při činu a nastaví jim zrcadlo, snaží se ze všeho vykroutit,“ píše autor článku František Olčaj a dodává, že část polských elit je přesvědčena, že když slouží servilně Američanům a poškozují zájmy vlastního státu v americký prospěch, budou nedotknutelní. Stejně tak část Poláků jako děvky kolaborovala s Němci, pak se Sověty a dnes kouří jako poslední čubky Američanům.