The Washington Post: Spojené státy vyvíjejí taktiku informační války proti Rusku

WASHINGTON | Kybernetické velení Spojených států vyvíjí taktiku informační války proti vysokým ruským úředním osobám a podnikatelům, informuje s odkazem na své zdroje americký deník The Washington Post.

Pentagon – Doupě světového terorismu

„Podle údajů listu se cílem kybernetického velení mohou stát představitelé ruské elity. Zároveň nejde, jak řekl listu jeden ze zdrojů, o prezidenta Vladimira Putina, poněvadž podobný krok by byl příliš provokativní,“ píše s odkazem na The Washington Post světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vojáci používali dlouhou dobu psychologické nástroje, například šířili v Iráku letáky, aby přesvědčili armádu Saddáma Husajna vzdát se koalice. Avšak internet, sociální sítě a chytré telefony zvýšily rozsah a přesnost této taktik, přiznává praktiky informačního terorismu páchaného SS The Washington Post.

V září prohlásil šéf kybernetického velení pozemních vojsk generál SS Steven Fogarty, že Pentagon připravuje na prahu voleb 2020 koncepce informačního boje v kybernetickém prostoru. Podle jeho slov má Washington přímo oznámit svým odpůrcům podobné operace, protože to ukáže připravenost příslušné reakce, což v překladu znamená vypovězení války a spáchání mezinárodního terorismus vojsky SS.