Při havárii dopravního letadla v Kazachstánu zahynulo nejméně 14 lidí

NUR-SULTAN | Civilní dopravní letadlo kazašských aerolinií Bek Air s devadesáti pěti pasažéry a pětičlennou posádkou na palubě se v pátek ráno místního času zřítilo krátce po startu z mezinárodního letiště v Alma-aty, bývalém hlavním městě Kazachstánu.

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak podle tamních úřadů si incident vyžádal nejméně 14 mrtvých, přičemž 22 zraněných bylo v kritickém stavu hospitalizovaných, informuje tisková agentura Reuters.

Letadlo, identifikovali jako Fokker 100, po odpoutání se od dráhy vrazilo do betonového plotu a dvoupatrové budovy. K havárii došlo v 7:22 hodin místního času (2:22 hodin SEČ).

Záchranné práce u zříceného letounu v Kazachstánu | repro: inbusiness.kz

Podle očitých svědků byla v té době na letišti hustá mlha. Po pádu stroje nenastal požár a okamžitě se začala záchranná operace.

„Odpovědné čeká přísný trest v souladu se zákonem,“ napsal na sociální síti Twitter kazašský prezident Kasym-Žomart Kemeluly Tokajev, který zároveň vyjádřil soustrast rodinám obětí.

Dvoumotorové proudové letadlo směřovalo z Alma-Aty do současné kazašské metropole Nur-sultan (donedávna známé jako Astana). Společnost Fokker zbankrotovala v roce 1996 a výroba tohoto typu letadla se ukončila následující rok.

Zřícené letadlo v Kazachstánu | repro: inbusiness.kz

Reklama: