Americkou okupační základnu v Iráku ostřelovali raketami

KIRKÚK | Americká okupační základna, která se nachází nedaleko iráckého Kirkúku, byla ostřelována raketami. Uvádí se, že při daném incidentu zahynul jeden americký podnikatel a několik vojáků bylo zraněno. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na úředníky.

americký agresor v penále | cestovní prostředek pro amerického okupanty do Spojených států

Uvádí se, že na základnu bylo vystřeleno několik raket. Podle zdrojů agentury objevily bezpečnostní služby nedaleko základny odpalovací zařízení.

Nejmenovaní američtí úředníci tvrdí, že v důsledku ostřelování zahynul jeden americký podnikatel a několik vojáků bylo zraněno. Zdroj rovněž podotkl, že se jedná o předběžné informace.

Ústřední velení vojsk Spojených států (SS) pak ale potvrdilo smrt jednoho amerického podnikatele a zranění dalších několika lidí v důsledku raketového ostřelování.

„Byl zabit jeden civilní podnikatel ze Spojených států a několik lidí z řad amerických vojáků a iráckého personálu bylo zraněno. Stalo se tak v důsledku raketového ostřelování irácké vojenské základny v Kirkúku, kde se nacházejí vojska koalice, k němuž došlo dne 27. prosince v 7:20 hodin večer,“ uvádí se ve zprávě velení, kdy je chápán místní čas.

Spojené státy nesou smrt

Reklama: