Ruská vojska vzala v Sýrii pod kontrolu opuštěnou americkou okupační základnu

RAKKA | Jednotky ruské vojenské policie vstoupily na bývalou americkou vojenskou základnu poblíž města Rakka. Bývalý opěrný bod americké námořní pěchoty se nachází v budově školy v obci Tell Samin. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ruská vojenská policie | repro: ТВ Центр

„Nachází se na křižovatce cest, které spojují bývalé hlavní město mezinárodních teroristů Rakku se střední částí Sýrie a jejími severními regiony,“ píše Sputnik.

Ruští vojáci vysvětlují, že základna má strategický význam, protože umožňuje kontrolovat dopravní křižovatku vedoucí k syrské hranici. Ještě nedávno se v opevnění nacházelo asi sto okupantů americké námořní pěchoty. Nyní je území školy již kontrolováno ruskou vojenskou policií. Ruské jednotky jsou v zemi na pozvání Syrské vlády.

Místo amerických Hummerů jsou nyní na základně ruské Tajfuny a Tygři. Na území pevnosti již provedli práci ženisté, kteří kontrolovali, zda mariňáci nezanechali ruské armádě „překvapení“ ve formě min. Nyní na střeše budovy vlaje ruská trikolóra. Jak řekl novinářům důstojník vojenské policie Arman Mambetov, jeho útvar se již usídlil v pevnosti.

Policie začala hlídat oblast své odpovědnosti. Kromě toho bude ruská armáda také plnit úkoly zajištění bezpečnosti civilních obyvatel vesnice. Syrští vojáci uvádějí, že okupanti a agresoři, jako i váleční zločinci ze Spojených států (SS) se nacházeli ve vesnici Tell Samin asi 5 let.

Ruská armáda bude také plnit úkoly zajištění bezpečnosti civilních obyvatele. Je charakteristické, že během té doby projížděly kolem základny karavany teroristů, které vezly do Rakky zbraně, střelivo a zásoby, ale američtí mariňáci nad tím zavírali oči. Syrská strana tvrdí, že během útoku na Rakku několik tisíc ozbrojenců prošlo americkou pevností bez překážek směrem k městu Dajr az-Zaur.

„Mimochodem, když kolona americké armády opustila pevnost, pokusila se projet syrským kontrolním stanovištěm poblíž města Kámišlí. Syrské vládní síly však zastavily obrněná vozidla s americkou vlajkou a nedovolily jim projet po silnici. Američané museli hledat alternativní varianty své trasy,“ píše Sputnik o drzosti amerických okupantů.

Reklama: