V Rybitví pracují na zjednodušení případné evakuace pacientů

RYBITVÍ | Jednou z krajských příspěvkových organizací v oblasti zdravotnictví je také Léčebna dlouhodobě nemocných v Rybitví. Tu před vánočními svátky navštívil hejtman Martin Netolický, který s ředitelkou Janou Tomšů hovořil především o plánech na rozvoj celého v areálu. V něm v tuto chvíli probíhají práce na druhé etapě budování systému elektrické požární signalizace a evakuačního rozhlasu včetně nezbytných stavebních úprav za osm milionů korun.

V Rybitví pracují na zjednodušení případné evakuace pacientů

„V rámci investic do zdravotnických zařízení nezapomínáme ani na zařízení následné péče, tedy léčebny dlouhodobě nemocných a rehabilitační ústavy. Do dubna příštího roku by měla být v Rybitví dokončena investice do druhé etapy systému elektrické požární signalizace a evakuačního rozhlasu včetně stavebních úprav,“řekl hejtman Martin Netolický.

„V léčebně jsou lidé s horší mobilitou, a proto chceme, aby případná evakuace byla co nejrychlejší a nejbezpečnější. Probíhající práce si samozřejmě žádají určitá omezení provozu zařízení. Proto bych chtěl poděkovat pracovníkům, že i v komplikovanějších podmínkách odvádějí svoji práci na maximální úrovni,“ dodal hejtman.

Ten s ředitelkou Janou Tomšů hovořil také o dalších plánech, které spočívají ve snížení kapacity některých šestilůžkových pokojů na pokoje pro maximálně čtyři pacienty.

„Aby v rámci zlepšení podmínek vícelůžkových pokojů nedošlo ke snížení celkové kapacity zařízení, bude nutné provést rozsáhlejší stavební práce a uvolnění některých, v tuto chvíli především administrativních prostor,“ sdělil hejtman Martin Netolický.