K pohádkám, vynálezům a jednomu hlupákovi v žoldu Bakaly

Bakalův komentátor Miloš Čermák se letos věnoval pohádkám. Z poměrně nechutného článku upozorňuji na pasáž, která neprávem unikla pozornosti:

Kupodivu Petr Hampl při besedě nelynčoval ani černochy či muslimy
foto: Radek Velička (Centrální informační agentura, z. s.)

„Ostatně i Matěj Kotrba, pekař v podání Jana Wericha, ve filmu přece říká: „Kdo chce být neviditelný? Vymyslete raději něco, aby ženským neztvrdly ruce po práci!”

Opravdu tohle chceme slyšet? V době, kdy Elon Musk i další technologičtí vizionáři sní o cestě na Mars, nesmrtelném životě a dalších zázracích? Chceme, aby úsilí moderní vědy bylo vynaloženo… na co vlastně? Na vynalezení lepší Indulony?“

Takže už tomu rozumíte, holoto? Věda není od toho, aby se normálním pracujícím žilo lépe. Věda je tu od toho, aby si nejbohatší jedno procento mohlo pořizovat technologické hračky. Dolních 99% to má pouze financovat ze svých daní.

Miloš Čermák – na rozdíl od jiných novinářů – totiž k tomu nejbohatšímu procentu patří. Ne, že by dokázal takové peníze vydělat, ale oženil se s vrcholovou manažerkou, která čile přeskakuje mezi nadnárodními korporacemi. Vlastně je takovou mužskou verzí blondýny v SUV. Přejme mu tedy, aby ho manželka nevykopla, protože jinak by se možná musel vrátit mezi těch 99%, pro které je zlepšení pracovních podmínek tisíckrát důležitější než lety na Mars. Článek Miloše Čermáka je k přečtení tady.