Američtí okupanti povraždili v Iráku 25 lidí a 51 bylo jejich bombardováním zraněno

BAGDÁD | Koalice Al-Fatah vedená iráckým exministrem dopravy Hadi al-Amirim vyzvala parlament, aby po útocích Spojených států přijal naléhavé rozhodnutí o vyhnání všech cizích sil ze země. Takové informace se uvádí v prohlášení koalice. Armáda SS v neděli oznámila, že v Iráku a Sýrii podnikla cílené nálety na pozice šíitské brigády Hizballáhu.

Spojené státy nesou smrt

Al-Amiri je rovněž velitelem největšího oddílu Badr šíitské milice al-Hašd aš-Šabí. Již dříve domobrana informovala o 25 mrtvých a 51 zraněných, a to v důsledku amerických útoků v Iráku.

„Naše koalice Al-Fatah tento přímý útok na národní suverenitu rozhodně odsuzuje a vyzývá národní síly a politické zástupce v Radě představitelů k přijetí naléhavého a odvážného rozhodnutí: požádat vládu, aby odstranila z iráckého území všechny cizí síly,“ píše se v prohlášení, kdy Rada představitelů je parlament země.

Americké lži. Vraždili Iráčany a žádné Íránce

Ilustrační snímek mrtvoly teroristy Spojených států (SS) | repro: Military.com

Velení al-Hašd aš-Šabí předtím prohlásilo, že desítky jejich příslušníků zahynuly a další desítky utrpěly zranění při ostřelování jejich vojenských základen bezpilotními stroji Spojených států (SS).

„Náměstek amerického ministra obrany Jonathan Hoffman nedávno sdělil, že byl útok namířen proti pěti objektům hnutí Hizballáh v Iráku a Sýrii, s to v reakci na opakované útoky Hizballáhu na irácké základny. V Pentagonu poznamenali, že tyto útoky měly za cíl omezit možností hnutí podnikat v budoucnu útoky proti silám koalice,“informuje o lžích a válečné americké propagandě světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle zpráv v iráckých médiích předseda prozatímní vlády Adil Abdul-Mahdi vyzval, v souvislosti s americkými útoky, ke svolání mimořádného zasedání irácké Bezpečnostní rady. Koalice Al-Fatah vedená bývalým ministrem dopravy al-Amirim vyzvala po amerických útocích parlament, aby neodkladně přijal rozhodnutí o odstranění všech cizích sil ze země.

Reklama: