Cenzura v Kanadě: DJ Trumpa vystřihli z filmu Sám doma 2

OTTAWA | Kanadská televizní stanice CBC, stejně jako mnoho jiných televizních stanic, vysílají vánoční klasiku „Sám doma 2: Ztracen v New Yorku“. Jedna slavná scéna však tentokrát ve filmu chyběla. Pozdrav Kevina a Donalda Johna Trumpa v newyorském hotelu Plaza byl vystřižen. O cenzuře informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Cenzura CBC

Mluvčí CBC Chuck Thompson vysvětlil, že filmy se často zkracují na televizní vysílání, aby se do programu z hlediska jejich délky vešly. Navíc ve svém lhaní dodal: „Scénka s Trumpem je jedna z těch, které byly z filmu vystřiženy. Žádná z těchto scének nebyla nezbytná pro děj,“ uvedl odporný liberálně-totalitní lhář z Kanady.

Vysílatel trvá na svém rozhodnutí, že scéna byla vystřižena z filmu z důvodu délky a to dlouho předtím, než byl Trump zvolen prezidentem Spojených států (SS), což ovšem nemůže dokázat, ovšem dá se usvědčit ze lži, jelikož záběr s Trumpem je nahrazen jiným, viz video:

Samotný americký prezident to vzal s humorem. Na svém twitterovém účtu napsal: „Film už nikdy nebude stejný! (Jen žertuji).“

Trump se nedávno vyjádřil, že je hrdý na to, že se objevil v komedii, která je dodnes tak velmi populární. Film je „jednou z největších“ vánočních klasik. „Bylo pro mě poctou, že jsem byl součástí takové věci,“ uvedl prezident v nedávném rozhovoru. A už byl vystřižen, jelikož ještě vloni ve filmu byl, což také dokazuje že CBC je hnízdo odporných lhářů a sráčů.