Většina rusofobů se zase bude zajíkat vzteky

PRAHA | Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se na svém účtu na Facebooku vyjádřil k tomu, co se odehrálo mezi Ruskem a Spojenými státy. Politik tak v této souvislosti podotkl, že se většina rusofobů bude zase zajíkat vzteky. Proč?

Donald J. Trump a Vladimir V. Putin – Helsinky 2018 | reprofoto: vox.com

Ondráček si nenechal ujít včerejší dění, které pečlivě okomentoval na sociální síti. V příspěvku představil svůj názor a pokusil se předvídat, co by se mohlo dít dál. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Přátelé, to se většina rusofobů zase bude zajíkat vzteky. A třeba se dočkáme i nějakého peprného komentáře od Ovara. To si Trump za rámeček nedá. Takto by se mi to líbilo,“ napsal politik na Facebooku. Svým statusem politik narážel na to, že se ruským službám podařilo díky spolupráci s americkými kolegy zadržet dvě osoby, které připravovaly teroristický útok v Petrohradu.

Zdeněk Ondráček – komunista a esnbák | foto: stalo-se.cz

Na jeho status okamžitě začali reagovat lidé. K tomu, co se odehrálo mezi RF a USA se mnozí stavili pozitivně. Psali, že „výměna informací, zejména v problému terorismu, je na místě“.

„Trumpovi se občas povede něco dobrého a v případě plánovaných teroristických útoků je potřeba se vzájemně informovat,“ psali lidé.

Nicméně uživatelé podotýkali, že by se taková spolupráce některým nemusela líbit: „Tak to se našim fašistům líbit nebude, že spolupracuje Trump s Putinem. Zase se může nějaký hňup projevit proti Rusku. Stačilo, co už napáchali za hovadiny.“

Objevili se dokonce komentáře, v nichž uživatelé píší, že je pro ně dávno „Putin světový politik č. 1 a zatím se mu nikdo ani v náznaku nepřiblíží“.

Reklama: