Pojídá prasečí rypák Pavel Novotný vlastní hovna a pije vlastní moč? Malý krok pro Řeporyje, ale velký krok pro ODS

PRAHA | Fotografovi Vítu Hassanovi se podařilo během demonstrace stoupenců a odpůrců odstranění sochy sovětského maršála I. S. Koněva, která se konala dne 28. prosince, zachytit velmi expresivní výraz ve tváři řeporyjského starosty Pavla Novotného. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pavel Novotný jako řeporyjský prasečí rypák s malým zakrněným čurákem
reprodukovaný ořez fotografie | zdroj: facebook.com | Autor: Vít Hassan | Licence: facebook

„Fotografie se začala okamžitě šířit na sociálních sítích a uživatelé ji nyní vtipně komentují,“ píše Sputnik.

Vit Hassan zveřejnil svou fotoreportáž z demonstrace na náměstí Interbrigády v Praze 6 – Bubenči, k níž došlo v sobotu 28. prosince, na sociálních sítích. Ještě dříve ale sdělil, že starosta Pavel Novotný, který se akce také účastnil, jej urazil a „flusnul mu na oblečení a na fotoaparát“.

Následně fotograf sdílel portrét Pavla Novotného s komentářem: „Představuje se Vám starosta Řeporyjí Pavel Novotný.“ Jakmile snímek obletěl sociální sítě, uživatele nešetřili emotivními komentáři. „Těžký MENTÁL,“ popsal stručně situaci jeden z uživatelů. „Čím víc budete tu potvoru zveřejňovat, tím víc jí budete dělat reklamu. Od potvor se soudný člověk chrání tím, že je ignoruje,“ napsal jiný.

Stejnou fotografii na své facebookové stránce zveřejnil i analytik Štěpán Kotrba. Ten snímek okomentoval následovně: „Je to malý krok pro Řeporyje, ale velký krok pro ODS.“ „Nádherná momentka. Přesně vystihuje vlastnosti osoby na ni zobrazené,“ napsala jedna komentující. „A o pár let později: Brusele, máme problém!“ dodali v komentářích.

Jako další si fotografii Novotného „vystavil“ na své facebookové stránce mediální analytik a člen hnutí Trikolóra Petr Štěpánek. Jeho komentář zněl: „Jsem pozitivní člověk. Já ho ODS přeju.“

Pomník sovětského maršála Ivana Koněva se v sobotu 28. prosince stal opět terčem vandalů. Neznámí pachátelé zavěsili na ruce bronzové sochy vojevůdce věnec uzenin a připojili k němu i pamětní stuhy z věnců, které byly k památníku položeny letos, dne 16. prosince, a to u příležitosti 122. výročí narozenin Koněva.
Slavnostního ceremoniálu, který proběhl téměř před dvěma týdny, se zúčastnila také maršálova vnučka Jelena Koněvová, stejně jako zástupci ruského velvyslanectví v České republice, komunistické strany, místních veřejných organizací a občanských aktivistů.
O něco později ve stejný den však u pomníku proběhla demonstrace na podporu rozhodnutí o jeho přemístění. Přišli ale i zástupci české veřejnosti, kteří požadují zachování památníku vojevůdce, jehož jednotky osvobodily město od nacistů.
Stoupenci maršála Koněva, mezi kterými byli i členové KSČM a lidé oblečení do sovětských uniforem, u památníku položili květiny a zapálili svíčky. Jak informoval ČTK, jejich odpůrci, kteří schvalují iniciativu radnice Prahy 6 přesunout sochu na jiné místo, si s sebou přinesli vlajky Severoatlantické aliance, Evropské unie, Spojených států a transparenty s nápisy, jako například „Tady není Rusko, tady si velíme sami“. Ale měli kokoti vlajky cizích zemí, které organizací, které nás kolonizují. Debilové.
Mezi oběma tábory vypukly slovní potyčky, bylo slyšet megafony i pískot.