ZOO v Plzni navštívilo vloni přes půl milionu lidí

PLZEŇ | Plzeňská zoologická a botanická zahrada zaznamenala letos návštěvnický rekord – přišlo se do ní podívat poprvé v historii přes 500 tisíc lidí. Jubilejního půlmiliontého návštěvníka přivítal v pondělí 30. prosince 2019 ředitel ZOO Jiří Trávníček a první náměstek primátora Roman Zarzycký.

ZOO Plzeň | repro: google.com/maps

Jubilantem se stal Vladimír Finna, který se svými dvěma syny navštěvuje ZOO pětkrát až šestkrát do roka. „Šestiletý Šimon má rád krokodýly a čtyřletý Filip hady, což oboje potěšilo ředitele ZOO. Ten je totiž celoživotním teraristou,“ uvedl mluvčí ZOO Martin Vobruba. Doplnil, že jubilejní rodina pochválila změny v ZOO, které sleduje pravidelně posledních deset let.

Členové rodiny obdrželi pamětní list a upomínkové předměty ZOO včetně nejnovější knihy pohádek, básniček a ilustrací Záhada na ostrově lemurů, která je inspirována plzeňskou ZOO. Pohádky napsala Kateřina Misíková, básničky Martin Vobruba a ilustrace pocházejí z dílny Františka Lopoura.

Plzeňská ZOO překonala laťku 300 tisíc návštěvníků poprvé v roce 2003, 400 tisíc pak v roce 2007. „Dospělé i děti přitahuje celková úprava areálu s četnými botanickými expozicemi, neobvyklá Česká řeka i další pavilony. Od roku 2010 vzbuzují jejich pozornost vytoužené žirafy a dvakrát rozmnožení nosorožci indičtí,“ uvedl Martin Vobruba. Doplnil, že návštěvníky láká také velké množství doprovodných akcí i nová hřiště na statku Lüftnerka a u Tropického pavilonu.

Plzeňská ZOO patří v ČR v návštěvnosti na 5. místo za zoologickými zahradami v Praze, Zlíně, Ostravě a Dvoře Králové nad Labem. V roce 2018 byla čtrnáctým nejvíce navštíveným turistickým cílem v České republice.

Reklama: