Pardubičtí dobrovolní hasiči mají tři nové dopravní automobily

PARDUBICE | Zástupci tří jednotek dobrovolných hasičů z Pardubic převzali ve středu nové dopravní automobily, které byly pořízeny díky dotaci Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky a Pardubického kraje. Celkově byl za pět let trvání dotačního titulu podpořen nákup 168 dopravních automobilů v kraji.

Ilustrační snímek | foto: tatra.cz

„Od roku 2016, kdy byl tento dotační titul poprvé vyhlášen, se v našem kraji podařilo podpořit nákup celkem 168 dopravních automobilů, a to včetně žádostí, o kterých bylo rozhodnuto v letošním roce. Těch bylo stejně jako v tom předchozím 47, což je v tuto chvíli pro krajský rozpočet maximální částka přesahující 14 milionů korun. Každý žadatel získá 300 tisíc korun od kraje, dalších 450 tisíc přidá stát. Na zřizovatele jednotek, v tomto případě městské části, tak připadá relativně velmi malá část, jelikož pořizovací hodnota těchto vozů mírně přesahovala jeden milion korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Nové dopravní automobily si v sídle Krajského ředitelství Hasičského záchranného sboru převzali dobrovolní hasiči z městského obvodu Pardubice I, Hostovic a Rosic.