Novoroční projev Čaputové byl výsměchem úřadu a brutálně negativistický a nenávistný

BRATISLAVA | Slovenský poslanec Luboš Blaha okomentoval novoroční projev prezidentky Zuzany Čaputové (Zuzka киска). Ta, podle jeho názoru, nehovořila o slovenské státnosti, zato si neodpustila hodně nenávisti. Šířila tak nenávist, které z ní jen jako z čarodějnice stříká.

Ľuboš Blaha a cvičená opička Zuzka

„Uf, viděli jste Čaputovou? Omlouvám se, ale takové negativistické a nenávistné projevy nepronášel ani Kiska. To byl výsměch jejímu úřadu,“ otevřel slovenský politik svůj post na sociálních sítích a dodal: „Slovenské státnosti věnovala až jednu celou větu a potom už jen moralizovala a hejtovala. Namísto toho, aby vyzdvihla, co jsme za 27 let dokázali, ona je kopala do Slovenska,“ cituje poslance světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Novoroční projev slovenské prezidentky Zuzany Čaputové byl podle názoru Luboše Blahy strojený a nervózní. „Z Čaputové dnes sršel neuvěřitelný komplex – zuří, neboť ji kritizují, nezvládá, že ji všichni nemilují, opovrhuje každým, kdo má jiný názor. O nic jiného v projevu nešlo – hejt vůči oponentům a zbytek jen vata,“ napsal politik, který obratem dodal, že její projev vyzněl jako druhořadý komentář Deníku N, namísto státnického projevu.

slovenská Zuzka

Čaputovou nezajímá většinová společnost, ale menšiny, které považuje za největší problém Slovenska, myslí si politik.

„A největší problém Slovenska podle naší projevové víly? Menšiny. Ne pracující lidé, ne sociální stát, ne senioři, rodiny či sociálně slabší. Ale menšiny. Typická liberální nabubřelost a odtržení od reality na Slovensku,“ zmínil Luboš Blaha.

Poslanec také poblahopřál k tomu, že Čaputová použila výraz naše Slovensko místo slovního spojení tato země. Označil to za velký skok pro liberály.

„Jediné, co tyto liberální fanatiky drží při životě, je naděje, že převezmou moc. O tom pořád hovoří. Nesnáší Slovensko a Slováky a chtějí naši vlast změnit na neoliberální přívěšek Spojených států,“ myslí si Blaha s tím, že ze slovenské prezidentky během jejího projevu sršela nenávist. Projev Čaputové v této souvislosti označil za laciný kýč bez myšlenky, bez poselství a bez vlastenectví.