Záplavy v Jakartě mají nejméně 43 obětí

JAKARTA | Nejméně 43 lidských životů si vyžádaly náhle záplavy a sesuvy půdy, způsobené prudkými dešti v indonéském hlavním městě Jakarta a jeho okolí. Pátek o tom informovala tisková agentura AFP.

Mu-Slimáci vraždili v kostele v Burkina Faso | repro: The Jakarta Post

Indonéští záchranáři zintenzívnili pátrání po pohřešovaných osobách v této oblasti a zdravotnické úřady podnikají kroky, aby zabránili propuknutí epidemií chorob.

Pohřešovaných je přes deset lidí. Rekordně silné deště se v Jakartě začaly na Silvestra a velké části tohoto obrovského města s přibližně 30 miliony obyvatel se ocitly pod vodou, z tisíců lidí se stali bezdomovci.

Kolem 192 tisíc obyvatel evakuovali do dočasných útočišť, přičemž mnozí se nemohou vrátit do svých domovů nasáklých vodou – jsou ve čtvrtích, které se změnily na spoušť plnou trosek a převrácených aut.

„Povzbuzujeme lidi, jejichž domy jsou stále zatopené, aby šli na bezpečnější místo,“ uvedl Agus Wibowo, mluvčí Národního úřadu pro zmírnění následků katastrof. Podle úřadu je potvrzených 43 mrtvých, zahynuli Jakartě a v sousedním okrese Lebak v jižní části ostrova Jáva.

Reklama: