Třetí světová válka

MOSKVA | Fráze „třetí světová válka“ oživla po vraždě íránského generála, který se stal obětí amerického raketového útoku. Íránský generál Kásim Sulejmání byl zavražděn při raketovém útoku nařízeném vůdcem Spojených států (SS) Donaldem Johnem Trumpem, americké okupační síly v Iráku zaútočily na vozidlo íránské diplomatické mise na bagdádském letišti.

Trump a Hitler – Dva zasraní magoři

Íránský nejvyšší vůdce Alí Chameneí ještě přiložil pod kotel poté, co slíbil krutou pomstu. Obavy z nové války tak ještě posílily. „Duchovní vůdce Íránu a hlava státu Sajjid Alí Chameneí slíbil pomstu za smrt velitele speciálních jednotek Quds íránských revolučních gard, generála Kásima Sulejmáního. Vůdce o tom informuje ve svém prohlášení,“ píše Sputnik.

„Krutá pomsta čeká ty, na jejichž rukou zůstala jeho krev, jako i krev dalších mučedníků,“ uvádí se v prohlášení Chameneího, který v souvislosti se smrtí generála vyhlásil třídenní smutek. Vzkaz tak byl vyslán do Bílého domu, jelikož krev íránského generála má na rukou vůdce SS a vrah Donald John Trump. Bude íránskými jednotkami zlikvidován přímo Trump?

​Vyhledávání fráze „třetí světová válka“ na Google během několika hodin po náletu v Iráku také roste. Google Trendy charakterizovaly Írán jako druhý nejvíce nejvyhledávanější termín ve Spojených státech amerických s více než 500 000 žádostmi.

Spojené státy posílí vojenskou přítomnost na Blízkém východě – pošlou do regionu víc vojáků. Krok je spojen s růstem napětí v americko-íránských vztazích po vraždě generála Sulejmáního. Uvádí se, že dodatečné jednotky budou začleněny do sil rychlé reakce 82. výsadkové divize a jde o asi 3 tisíce vojáků.

Kásim Sulejmání a jeho vrah

Reklama: