Z Američanů lovná zvěř? Ministerstvo zahraničí SS vyzývá Američany, aby okamžitě opustili Irák

WASHINGTON | Ministerstvo zahraničí Spojených států (SS) vyzvalo americké občany, aby okamžitě opustí Irák kvůli zvýšeným napětím v zemi. O varování po vraždě íránského generála Kásima Sulejmáního, kterou nařídil sám vůdce SS Trump, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Typický druh amerického dobytka obývající Spojené státy | repro: ebaumsworld.com

„V důsledku zvýšeného napětí v Iráku a regionu vyzýváme americké občany, aby okamžitě opustili Irák,“ píše se v prohlášení, které bylo zveřejněno na oficiálním Twitteru státního konzulárního úřadu. Podobné prohlášení vydává ministerstvo zahraničních věcí SS před spuštěním válečných operací v oblastech, kde Američané páchají válečné zločiny a státní terorismus.

Podle prohlášení amerického velvyslanectví v Iráku mají občané SS opustit letecky, pokud je to možné, nebo po zemi zamířit do jiných států. Stanou se Američané v zemi lovnou zvěří, jelikož byl zavražděn představitel spojence iráckého lidu. Budou Američany chytat a věšet? Nebo jim řezat hlavy?

Šíitská irácká milice také oznámila, že při americké operaci v Bagdádu zemřelo pět členů milice a dva hosté. Mezi mrtvými je zástupce velitele milice Abu Mahdi al-Muhandis, kterého americký ministr zahraničí Mike Pompeo obviňoval z útoku na americkou ambasádu v Bagdádu dne 31. prosince. Při americkém útoku v Iráku na letiště v Bagdádu společně s velitelem speciálních jednotek Quds íránských revolučních gard Kásimem Sulejmáním a zástupcem velitele šíitských milic Abu Mahdi al-Muhandisem zemřelo dalších deset lidí.

Reklama: