Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu silnice I/37 Chrudim – obchvat, úsek křiž. I/17 – Slatiňany

CHRUDIM | Ředitelství silnic a dálnic zahajuje ve středu 18. prosince výstavbu silnice I/37 Chrudim – obchvat, úsek křiž. I/17 – Slatiňany. Po dokončení převezme nový obchvat tranzitní dopravu ve směru sever – jih ze stávající silnice I/37, procházející dnes městy Chrudim a Slatiňany.

Obchvat Chrudimi

Dokončený obchvat spolu s již zprovozněným úsekem navíc umožní i rychlejší a kvalitnější napojení jižní části Pardubického kraje na dálnici D11.

„Vybudování druhé části obchvatu významně odlehčí městům Chrudim a Slatiňany od tranzitní dopravy. Realizace stavby zajistí podstatné zlepšení životního prostředí díky snížení hluku a emisí výfukových plynů. Zároveň dojde ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a omezí se možnost střetu automobilů s chodci. Stavba by měla být zprovozněna za dva roky“, představil nově zahajovanou stavbu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Silnice I/37 je vedena v trase Trutnov – Jaroměř – Hradec Králové – Pardubice – Chrudim – Ždírec nad Doubravou – Žďár nad Sázavou. Její délka je 148 kilometrů. V úseku Hradec Králové – Pardubice je vedena jako směrově oddělená čtyřproudá komunikace – tzv. „hradubická“.