Vražda Sulejmáního vede k dalšímu kolu zvyšování napětí, shodli se ruský a íránský ministr diplomacie

MOSKVA – TEHERÁN | Ministři zahraničních věcí Ruské federace a Íránu Sergej Viktorovič Lavrov a Mohammad Džavád Zaríf během telefonního rozhovoru zdůraznili, že vražda generála Íránských revolučních gard Kásima Sulejmáního vede k dalšímu kolu zvyšování napětí v regionu, sdělilo Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) Ruské federace (RF).

Sergej Viktorovič Lavrov a Mohammad Džavád Zarif | foto: presstv.ir

„Ministři zdůraznili, že akce Spojených států hrubě porušují normy mezinárodního práva a nepřispívají k nalezení řešení složitých problémů nahromaděných na Blízkém východě, naopak vedou k dalšímu kolu zvyšování napětí v regionu,“ uvádí se ve zprávě ruského ministerstva.

Spojené státy na příkaz vůdce a nyní už i vraha a válečného zločince Trumpa provedly raketový útok v oblasti bagdádského letiště, jehož následkem zahynul velitel jednotek Quds generál Kásim Sulejmání a dalších deset lidí včetně důstojníků Íránských revolučních gard a vysoce postavených činitelů šíitské domobrany Iráku.

Podle mezinárodního práva to byl akt terorismu. Za tento zločin, který je obdobný zločinům Adolfa Hitlera by měl být DJ Trump souzen mezinárodním tribunálem a po shledání viny, by měl být odsouzen k trestu smrti škvařením na elektrickém křesle.

Poprava válečného zločince Trumpa | reprofoto: ruanofaxas.com