Transparenty byly připraveny a rozdávaly se: Průvodu věnovaného památce Borise Němcova se zúčastnilo asi 21 tisíc lidí

MOSKVA | Na zahájení průvodu přišlo uctít památku opozičního politika 7 tisíc lidí. K 16:00 moskevského času se počet účastníků průvodu zvýšil na 16,5 tisíce. Podle údajů policie se průvodu zúčastnilo celkem asi 21 tisíc lidí“, praví se ve zprávě hlavní správy ministerstva vnitra. Účastnici se po skončení průvodu aktivně a spořádaně rozešli, informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém webu.

Transparenty se fasovaly - vše bylo zorganizováno

Transparenty se fasovaly – vše bylo zorganizováno

Původně se předpokládalo, že 1.března se bude konat protikrizový pochod opozice, jehož hlavními požadavky bude boj s korupcí, realizace reforem a decentralizace moci. Avšak kvůli tragické smrti Borise Němcova se opozice vzdala pořádání protikrizového pochodu v moskevské čtvrti Marjino a dohodla se s úřady o uspořádání pamětní akce ve středu Moskvy.

Mimo Moskvu se sešly jen malé skupinky, které uctily památku zavražděného

Protikrizové pochody se konaly v Nižním Novgorodu, Orenburgu a Voroněži, kde se jich zúčastnilo 50 až 200 lidí. Ve Voroněži přišlo na protikrizový pochod zkoordinovaný s úřady asi 200 lidí s portréty Němcova, květinami a plakáty na jeho počest. V Nižním Novgorodu se na protikrizový pochod sešlo pouze asi 60 lidí, akce byla rovněž zkoordinována s úřady města.

Na všech akcích se rozdávaly připravené transparenty, kterých bylo nadbytek. Vzhledem tomu, že se pochody konaly jen pár hodin po atentátu, tak vzniká otázky, kdo a kdy vyrobil tolik transparentů s portrétem tragicky zesnulého Borise Němcova.

Reklama: