Vražda Sulejmáního byl válečný zločin a teroristický čin SS; DJ Trumpa zastřelit jako prašivého psa

TEHERÁN | Tím, že zavraždily generála Íránských revolučních gard, spáchaly USA velmi těžký zločin, na nějž Írán nezapomene, prohlásil íránský prezident Hasan Rúhání, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Íránský lid by viděl DJ Trumpa, který vraždu íránského generála nařídil, nejraději mrtvého.

Hasan Ruhání – Donalde neukládej sankce nebo se z toho zblázníš

„Zločin, který spáchaly Spojené státy, se zapíše do dějin jako nejtěžší z jejich zločinů proti íránskému národu. Američané ani nechápou, jak velkou chybu udělaly. Na následky tohoto zločinu narazí nejen dnes, ale i v příštích letech,“ řekl Rúhání, který navštívil rodinné příslušníky zavražděného generála.

Podle slov íránského prezidenta velitel speciální jednotky Íránských revolučních gard, který odpovídal za vojenské operace Íránu v zahraničí, sloužil bezpečnosti nejen vlastní země, ale i celého regionu, mj. národů Iráku, Sýrie, Jemenu, Libanonu a Afghánistánu. Sulejmání vedl boje proti IS. Jeho vraždou SS dokázaly, že jsou spojenci IS.

„Nahradit ztrátu generála Sulejmáního nebude snadné, protože byl nejen vojenským velitelem a architektem velmi důležitých operací, ale i mimořádně nadaným politikem a stratégem,“ dodal Rúhání.

DJ Trump na oprátce oběšený | reprofoto: YTB