Přivandrovalci vedou v Německu válku. Integrace nefunguje, jelikož nás chtějí jen vyvraždit

BERLÍN | Německá televize RT publikovala materiál o silvestrovské noci, kdy docházelo k bezprecedentním násilnostem. Došlo i na střelbu z automatických zbraní. Autor poukazuje na očividnou skutečnost, že integrace migrantů nefunguje, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Válka s vetřelci

O silvestrovské noci nechává spousta mladých lidí vyjít na povrch svoji zlost a celé čtvrti mění v takzvané no-go-zóny, píše autor Andreas Richter.

Silvestrovské ohňostroje jsou tradicí, kterou lidé praktikují po stovky let. Původně se jednalo o vyhánění zlých duchů za pomoci petard a raket. Pohled na ulice německých měst ale v současné době svědčí úplně o něčem jiném, myslí si autor německé RT.

Názorná videa se silvestrovským násilím přivandrovalého dobytka ZDE.

​Pro mnohé mladé lidi je silvestrovská noc příležitostí proto, aby vyvětrali svůj hněv a své přezírání zemí, ve které se nacházejí. Na videích na sociálních sítích je vidět, jak je pro ně samozřejmé střílet z různých druhů pistolí, včetně automatických zbraní. Dále je vidět, jak vypouštějí rakety směrem na projíždějící vozy, a to včetně policejních aut. Několik ulic bylo v důsledku jejich řádění nepřístupných pro chodce po dobu mnoha hodin.

​„Obrazy ze silvestrovské noci jsou výrazem hlubokého společenského problému,“ napsal Richter a zmínil, že zákazy používání pyrotechniky by nevedly k citelnému zlepšení situace.

„Zaprvé to ukazuje na ztrátu vnitřní bezpečnosti (Německa – red.), která byla ještě před několika lety, či několika desítkami let, nemyslitelná,“ píše autor s tím, že berlínská policie očividně nemá dostatek kapacit k tomu, aby v podobných dnech dokázala prosadit vládu zákona na území celého města.

​„Zadruhé je možné vidět, že integrace (migrantů – red.) v této zemi nefunguje. Většina těch mladých výtržníků pochází z ciziny. To, že mají radost z toho, ovládají veřejný prostor, ostřelují policisty a zapalují školy, ukazuje, že tento stát (Německo – red.) nepovažují za svůj,“ myslí si autor. Richter nicméně dodává, že jisté procento mezi touto „řádící“ mládeží pravděpodobně byli i sami Němci.

​Autor článek uzavírá slovy o tom, že nepředstavitelná úroveň výtržnictví ukazuje na výsledky neoliberální politiky a propagandy zaměřené na debilizaci společnosti.