Propaganda nefunguje! Mrdka Šafr zuří a havloidní svoloči praskne žilka. Průzkum ukázal, že lidé chtějí zachovat pomník maršála Koněva v Praze

PRAHA | Z exkluzivního průzkumu agentury Median vyplývá, že přes polovinu Čechů zaujímá negativní postoj vůči odstranění stávajících pomníků či stavbě nových. Jedná se i o pomník maršála Koněva v Praze, který je trnem v oku dnešním náckům typu Pavla Novotného, havloidům a jiné rusofobní svoloči. Pavel Šafr na základě daného průzkumu začal dokonce i blinkat do veřejného prostoru.

Pomník maršála Koněva v Praze | reprofoto: sputnik

„Výsledky průzkumu pro Radiožurnál přivedly novináře Pavla Šafra do rozpaků,“ píše korektně světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, jelikož Šafr je spíše než novinář roztleskávač propagandy a lidské hovado.

V minulém roce došlo ke dvěma velice kontroverzním sporům, které se týkaly přemístění sochy sovětského maršála Koněva a rozhodnutí postavit pomník Ruské osvobozenecké armádě. Nic z toho se Čechům moc nezamlouvá, což ukazuje průzkum agentury Median pro Radiožurnál. Víc než polovina dotázaných souhlasí s tvrzením, že novodobé dějiny jsou objektem falšování a manipulace. Stejně tak odstranění památníku vadí 62 procentům dotázaných, zatímco stavení nových v návaznosti na proměny pohledu na historii vadí 60 procentům z těch, kdo se zúčastnil průzkumu.

Jedná se o obrovskou většinu: „Jak ukazují výsledky průzkumu, nejnegativnější postoj vůči novému přístupu k historickým pomníkům mají voliči ANO, SPD a KSČM, zatímco větší časti příznivců pravicových stran a voliči Pirátské strany převážně mají pozitivní či neutrální postoj,“ píše agentura.

„V průzkumu na objednávku Českého rozhlasu vyšlo, že Češi stojí za pomníkem maršála Koněva a nechtějí nové pomníky. Tak jsem to prozkoumal a zjistil jsem, jak manipulativní práce to celé je. Proč to vysílá ČRo, to hlava nebere,“ zuřil ve svém příspěvku na sociální síti Facebook Pavel Šafr. Šafre není čas jít do prdele?

Pavel Šafr | foto: stalo-se.cz

Reklama: