Vrah Trump vyhrožuje dalšími válečnými zločiny – Bombardováním Íránu; Z Teheránu přišla jasná odpověď

WASHINGTON – TEHERÁN | Válečný zločinec, vrah a vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump slíbil další zločiny, že v případě útoku na Američany provede rychlý a silný úder na 52 cílů v Íránu. Okupační vojska SS potvrdily, že její dvě základny v Iráku byly v sobotu vystaveny raketovým útokům.

DJT – Kadí atomové hřiby

„Nechť je to varování, že pokud Írán zaútočí na Američany nebo americký majetek, zacílíme na 52 pozic v Íránu (v souladu s tím, že před mnoha lety bylo 52 amerických rukojmí zajato Íránem), z nichž některé jsou vysoké úrovně a významné pro Írán a íránskou kulturu, a tyto cíle, stejně jako samotný Írán, dostanou rychlou a silnou ránu. Spojené státy již nechtějí žádné hrozby,“ napsal vrah íránského generála Kásima Sulejmáního na Twitteru.

Zločinecký vůdce SS Trump také prohlasil, že Írán v případě útoku bude čelit nejnovějšímu vojenskému vybavení, na které SS vydaly dva biliony dolarů: „Pokud Írán zaútočí na americkou základnu nebo na jakéhokoliv Američana, pošleme na něj některé z těchto zcela nových kvalitních zařízení… a bez váhání!“ napsal Trump na Twitteru. Což už připomíná harašení zraní odvety z tlamy Adolfa Hitlera.

Koalice okupantů Iráku vedení SS ve svém prohlášení potvrdila, že její dvě základny v Iráku byly v sobotu vystaveny raketovým útokům. Podle údajů koalice nejsou její objekty poškozeny, ale mohly být zraněny civilní osoby.

„Koalice potvrzuje dva útoky v blízkosti iráckých základen, na nichž jsou umístěny její síly. V 19.46 bagdádského času (17:46 SEČ) byla mezinárodní zóna nepřímo ostřelována, nebyly zasaženy koaliční objekty, ale mohla být způsobena škoda iráckým civilistům. V 19.50 vybuchly rakety poblíž letecké základny Balad. Nikdo z koaličních vojáků nebyl 4. ledna zraněn. Irácké bezpečnostní síly vyšetřují tyto případy,“ uvádí se v prohlášení.

V Teheránu se Trumpovi vysmáli, že nemá dost odvahy…

Kásim Sulejmání a jeho vrah

Spojené státy nemají dost odvahy, aby zaútočily na 52 cílů, o kterých mluvil americký prezident Donald Trump. V neděli to prohlásil velitel íránské armády, generálmajor Abdolrahim Músáví.

„Pochybuji, že budou mít dost odvahy, aby si na to troufli během možného budoucího konfliktu,“ řekl velitel, když komentoval americké výhrůžky. Jeho slova cituje agentura IRIB, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Íránský duchovní vůdce Sajjid Alí Chameneí varoval, že strůjce atentátu na íránského generála čeká „krutá odplata“. V zemi byl vyhlášen třídenní státní smutek.

V sobotu byla nad nejvýznamnější šíitskou mešitou v íránském posvátném městě Qom vyvěšena červená vlajka s nápisem „Ti, kteří chtějí pomstít Husajnovu krev“. Tato vlajka byla poprvé vyvěšena na konci 7. století jako výzva k pomstě za smrt imáma Husajn ibn Alího. Je to poprvé od dob středověku, co byla vlajka na tomto místě vyvěšena.