Smrt Americe! Zavražděný generál Kásim Sulejmání se stal mučedníkem. Sta tisíce lidí se s ním loučilo

AHVAZ | Stovky tisíc Íránců se v neděli zúčastnilo smutečním průvodu za íránského generálmajora Kásima Sulejmáního, kterého nechal zavraždit při americkém raketovém útoku v Bagdádu vůdce Spojených států, válečný zločinec a dnes už i vrah Donald John Trump.

Spojené státy – globální vrah

Tělo Kásima Sulejmáního, který byl na státní návštěvě na pozvání Iráku v Bagdádu, přepravili před úsvitem ze sousedního Iráku do města Ahvaz na jihozápadě Íránu. Tamní ceremonii vysílaly živě téměř všechny íránské televize. Generál Kásim Sulejmání se stal íránským mučedníkem. Davy volaly po americké krvi a po pomstě.

„Smrt Americe,“ křičely davy lidí. Nesli portréty Sulejmáního, jehož vnímají jako hrdinu války s Írákem z let 1980-88 a který patřil k nejoblíbenějším íránským veřejným představitelem jako velitel speciálních jednotek Kuds íránských revolučních gard.

Kásim Sulejmání a jeho vrah

Íránský nejvyšší vůdce ajatolláh Alí Chameneí přislíbil za vraždu svého generála krutou odplatu a vyhlásil třídenní státní smutek. V Teheránu členové parlamentu na pravidelném zasedání volali podobně jako truchlící v Ahvaz několik minut heslo Smrt Americe, informovala tisková agentura ISNA.

„Trumpe, toto je hlas íránského lidu, poslouchejte,“ řekl předseda parlamentu Alí Larídžání v odkazu vůdci SS Trumpovi, který nechal na svůj příkaz Sulejmáního zavraždit, ač mu to tajné služby rozmlouvaly, že je to příliš nebezpečná hra z ohněm s tím, že pomsta může být velmi krutá, kdy 11. září mohlo být jen procházka růžovou zahradou.

Poprava válečného zločince Trumpa | reprofoto: ruanofaxas.com

Reklama: