Policie zahájila trestní stíhání aktivisty Jana Šinágla. Kvůli dluhu Heleně Vondráčkové a jejímu týmu je obviněný z přečinu poškození věřitele

PRAHA | Středočeská policie zahájila 2. ledna 2020 trestní stíhání aktivisty Jana Šinágla. V souvislosti s exekucí na jeho majetek ho obvinila z přečinu poškození věřitele.

Jan Šinágl | reprodukovaná fotografie: youtu.be (Kolektif)

Jan Šinágl měl zpěvačce Heleně Vondráčkové (v zastoupení Agenturou MM Praha), jejímu manželovi Martinu Michalovi (jednatel Agentury MM Praha) a dalším členům jejich týmů zaplatit exekučně pohledávky ve výši 1 094 462 Kč za soustavné lži, ve kterých pokračoval i přes výzvy úřadů, aby tak nečinil.

Podle usnesení středočeské policie ale Jan Šinágl úmyslně zmařil uspokojení svých věřitelů tím, že svůj movitý majetek prostřednictvím dobrovolné dražby zcizil. Úmyslně se ho tak zbavil a proto orgány činné v trestním řízení přistoupily k zahájení trestního stíhání.

„Takhle dopadají primitivní fanatici, kteří si myslí, že svoboda slova může obsahovat i lži, pomluvy a osočování ostatních – na rozdíl od něj slušně pracujících lidí. Tito lidé naprosto nemají žádné právo se domáhat ústavy, tito lidé jsou předurčeni k bezdomovectví a je mi líto, že tento blázen, který dokázal pomluvit půlku této republiky prolhal veškerý majetek, který nashromáždili jeho rodiče. Měl by se stydět,“ okomentoval situaci manažer a manažer Heleny Vondráčkové Martin Michal.

Reklama: