Vladimir Vladimirovič Putin navštívil v Damašku Bašára Háfize al-Asada

DAMAŠEK – MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin včera přicestoval do Damašku, kde se setkal se syrským prezidentem Bašárem Háfizem al-Asadem. Informoval o tom tiskový mluvčí Kremlu Dmitrij Sergejevič Peskov, na kterého se odkázala světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bašár al-Asad a Vladimir Vladimirovič Putin

Prezidentův mluvčí podotkl, že ruský lídr po příletu na letiště zamířil rovnou na velitelské stanoviště ruských sil v Sýrii, kde na něj čekal jeho syrský protějšek Bašár Háfiz al-Asad, jelikož ruská vojska jsou v jeho zemi na jeho pozvání.

„Nejvyšší představitelé obou států si vyslechli vojenské zprávy o situaci v různých regionech země,“ dodal Peskov, Dmitrij Sergejevič. Hned poté mělo podle mluvčího proběhnout bilaterální jednání. V průběhu jednání s Asadem měl Putin prohlásit, že „na cestě k obnovení syrské státnosti a územní celistvosti“ se jim již podařilo urazit velký kus.

„Pokud jde o Asada, ten Putinovi poděkoval za návštěvu a pozitivně ocenil i pomoc Moskvy v boji proti terorismu a při obnovení poklidného života v Sýrii. ‚Asad také srdečně poblahopřál Putinovi a celému ruskému lidu k Vánocům,‘ doplnil Peskov. Závěrem uvedl, že v programu Putinova pobytu v Sýrii je naplánována také návštěva několika dalších míst,“ píše Sputnik.

Vladimir Putin a Bašár Asad při setkání na velitelském stanovišti ruských sil v Damašku